19. Březen 2018

Noc s Andersenem 2018

V pátek 23. 3. od 17 hodin se koná v dětském oddělení tradiční akce Noc s Andersenem, proto je dětské oddělení tento den ZAVŘENO.
V současné době je kapacita naplněna a nové zájemce již nepřihlašujeme.

8. Březen 2018

Besedy s Petrou Dvořákovou

Úspěšná autorka knih pro děti i dospělé se setkala se žáky čtvrtých tříd ve čtvrtek 8. března. Povídání s paní Petrou Dvořákovou bylo velmi příjemné, poutavé a zábavné. Součástí besedy bylo autorské čtení z knihy Julie mezi slovy, za kterou byla spisovatelka oceněna Zlatou stuhou.

5. Březen 2018

Rande naslepo (s knihou)

Milí čtenáři, připravili jsme pro vás kratochvíli pro odvážné jedince. Můžete si půjčit knihu z košíku, bez toho, abyste věděli jméno autora či název. Až doma zjistíte, jaký titul vám osud přihrál do rukou a zda to byla dobrá volba, nebo naprostý omyl.

8. Prosinec 2017

Předávání slabikářů

Ve středu 15. 12. proběhlo v dětském oddělení knihovny slavnostní předávání slabikářů prvňáčkům. Žáci 1. F a 1. G ZŠ Slovákova museli nejprve splnit několik úkolů. Obstáli jak ve znalosti večerníčků, tak ve slabikování a zpěvu.

4. Prosinec 2017

Den pro dětskou knihu

V pátek 1. 12. byli při příležitosti Dne pro dětskou vyhlášeni vítězové soutěže na téma „Příběhy mého kraje“, která je součástí projektu Jižní Morava čte. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích.