10. Říjen 2016

Záložkování

Další akce pro děti, která proběhla v rámci Týdne knihoven, byla výtvarná dílna, která byla věnovaná, jak již název napovídá, tvorbě knižních záložek.

4. Říjen 2016

Změna ceníků

Upozorňujeme na změnu některých poplatků s platností od 3. 10. 2016.
Sjednotili jsme ceny za upomínky v jednotlivých odděleních a z důvodů zvýšení poštovného se základní poplatek za MVS mění na 80,- Kč.

3. Říjen 2016

Příběh Titaniku

První akcí letošního Týdne knihoven byla přednáška spisovatelky a lektorky Dany Šimkové. V první části vyprávěla o stavbě, plavbě a potopení Titaniku, o nejnovějších objevech a o současných možnostech, jak si pořídit originální artefakt a kam jít na výstavu.

3. Říjen 2016

Výstava Ohlédnutí

Galerie dobových fotografií z historie Knihovny Boskovice zaznamenaly velký ohlas, proto jsme se v rámci podzimního Týdne knihoven rozhodli, že výběr z toho nejstěžejnějšího představíme i v podobě fyzické výstavy. Ohlédnutí na chodbě dospělého oddělení až do zimy.

9. Září 2016

Jižní Morava čte

Knihovna Boskovice se připojuje k literární soutěži pro děti a mládež na téma „Mýty a legendy mého kraje“. Soutěže se mohou zúčastnit děti a mládež Jihomoravského kraje od 6 do 18 let: I. kategorie: 6 - 9 let/ II. kategorie: 10 - 18 let.

7. Září 2016

Husovy stopy

Jan Hus se stal jedním z největších Čechů všech dob. Jeho životní příklad po staletí inspiruje k následování. Husův popel byl rozmetán do Rýna, přesto jeho učení a hodnoty, které vyznával a pro které žil i zemřel, dodnes ovlivňují celé národy a společenství.