9. Září 2016

Jižní Morava čte

Knihovna Boskovice se připojuje k literární soutěži pro děti a mládež na téma „Mýty a legendy mého kraje“. Soutěže se mohou zúčastnit děti a mládež Jihomoravského kraje od 6 do 18 let: I. kategorie: 6 - 9 let/ II. kategorie: 10 - 18 let.

7. Září 2016

Husovy stopy

Jan Hus se stal jedním z největších Čechů všech dob. Jeho životní příklad po staletí inspiruje k následování. Husův popel byl rozmetán do Rýna, přesto jeho učení a hodnoty, které vyznával a pro které žil i zemřel, dodnes ovlivňují celé národy a společenství.

2. Červen 2016

Kocour na útěku

V rámci akce "Celé Česko čte dětem - Týden čtení" nám dnes Adam Kubín z Mladkova četl ze své knihy. Devítiletý Adam má na svém kontě již dva tituly, účast byla vynikající a přišel mezi nás dokonce živý, nefalšovaný kocour, aby si poslechl čtení a na celý průběh akce řádně dohlédl.

2. Červen 2016

Nejlepší knihy dětem

Na dospělém oddělení byla instalována nová výstava. Je to výběr z nejzajímavějších knih pro děti a mládež 2014 - 2015. Svou hravostí na první pohled zaujmou obálky a názvy. Přijďte se podívat, expozice bude probíhat po celé léto.