Concentus Moraviae: Fado tradicional

Koncert v rámci festivalu Concentus Moraviae 2017
Pondělí 19. 6. 19:30
Zámek - nádvoří
Hudba
250Kč / 150Kč

Fado tradicional je portugalská hudba obyčejných lidí pro obyčejné lidi. Základem tohoto nezaměnitelného tradičního hudebního stylu je improvizace a nálada zvaná saudade. Saudade se dá volně přiblížit jako intenzivní touha po něčem, co nám kdysi patřilo, nebo po místě, kde jsme žili. Jsme si vědomi, že je to jen iluze, emoce ale může být natolik silná, že ji prožijeme velmi autenticky.

Maria da Saudade / zpěv
Andreia Rio / zpěv
Luis Ribeiro / portugalská kytara
Ana Luisa / viola

Program: Fado tradicional

Vstupné: 250 Kč plné / 150 Kč zlevněné

Zlevněné vstupenky jsou k dispozici důchodcům, studentům, držitelům průkazek ZTP (1 osoba) a ZTP-P (1 osoba a 1 doprovod). Doklad opravňující ke slevě je třeba předložit spolu se zlevněnou vstupenkou při vstupu do místa konání koncertu.
Využijte možnosti zakoupit si v místním předprodeji standardní vstupenku (plná cena) do 31. 5. 2017 za sníženou cenu o 50 Kč.

Předprodej probíhá v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77, nebo v síti ticketportal.cz

Festival Concentus Moraviae nabízí posluchačům možnost propojit jedinečné hudební zážitky s návštěvou inspirativních míst jižní Moravy a Vysočiny. Během měsíce června se každoročně koná více než třicet koncertů klasické hudby s přesahy do jiných žánrů na zámcích, zámeckých nádvořích, v kostelích i synagogách dvou desítek moravských měst. 22. ročník s podtitulem „LA VOCE“ koncipuje Václav Luks a festival je věnován tématu lidského hlasu a zpěvu ve všech podobách od chorálu, přes lidovou hudbu minulosti až po barokní operu nebo jazz. Významným dramaturgickým akcentem je výročí Claudia Monteverdiho, od jehož narození v roce 2017 uplyne 450 let. V programu bude zastoupena česká špička scény staré hudby s různorodými předbarokními a barokními programy, mimořádně reprezentativní bude složení pozvaných evropských souborů věnujících se středověké a renesanční hudbě. Posluchače čekají také výlety do vzdálených koutů Evropy, uslyší severské melodie, fascinující zvuk středomořského chorálu i portugalské fado v tradiční podobě.