Jazz and Blues Boskovice 2016/17

Kulturní zařízení města Boskovice a společnost Gatema s.r.o. zvou na další cyklus jazzových a bluesových koncertů v Zámeckém skleníku v sezóně 2016/2017.

Permanentka na všech 5 koncertů:
Dospělí: 600 Kč
Student/senior: 500 Kč

Permanentky v prodeji od pondělí 22. 8. 2016 v kanceláři Kulturních zařízení města Boskovice, Kpt. Jaroše 15 (Katolický dům - kino) od pondělí do středy v době 10.00 - 12.00 a 13.00 - 15.00 hod..
Kontaktní osoba: Eva Václavíková; tel./fax. +420 516 45 35 44, mobil: +420 730 182 330; e-mail: vaclavikova.kultura@boskovice.cz

Program:

St  21. 9. 2016
Steve Clarke Trio (USA)
150 předprodej / 170 Kč na místě

Steve Clarke – baskytara, Walter Fischbacher – klávesy, Vajco Deczi – bicí

Steve Clarke se vrací do Evropy! Rezident z Bridgeportu (Connecticut, USA), excelentní basák, se znovu spojil po pěti letech s klávesistou Walterem Fischbacherem a bubeníkem Vajcem Deczim, takže se všichni tři znají hráčsky i lidsky více než dokonale. A vědí také, jak udělat dohromady pořádnou show, jsou totiž odborníci na řemeslně dokonalé sety plné  chytlavého groove a oslnivých sól. Steve Clarke natočil 6 CD jako lídr svých sestav a cestuje po USA a Evropě více než 15 let. Vystupoval po boku jazzových velikánů, jako jsou Mike Stern, Sherri Winston a Sam & Dave.

St 12. 10. 2016
Trio MUH: Magris-Uhlíř-Helešic (IT/CZ)
150 předprodej / 170 Kč na místě

Přední italský pianista Roberto Magris spojí síly s jedním z nejlepších kontrabasistů světa Františkem Uhlířem a bubenickou legendou Jaromírem Helešicem.

St  16. 11. 2016
Ingrid James Band (Austrálie/CZ)
150 předprodej / 170 Kč na místě

Ingrid James – zpěv, Jakub Zomer – hammondky, Libor Šmoldas – kytara, Tomáš Hobzek – bicí

Ingrid James je jednou z nejlepších australských jazzových zpěvaček současnosti. Kromě svého rodného kontinentu se těší popularitě v USA či v Anglii. Kritici si cení kombinace barvy jejího hlasu s perfektní intonací a hlavně prožitkem, který svým zpěvem zprostředkuje publiku. Má na kontě mnoho vydaných CD a tisíce koncertů po celém světě. Na jejím českém turné jí doprovodí trio kytaristy Libora Šmoldase, který už ve svých třiatřiceti letech poznal koncertní pódia na čtyřech kontinentech a ve světových metropolích jako New York, Washington, Sydney, Peking, Istanbul, Vídeň, Berlín, Denver, Milán, Filadelfie, Brisbane nebo Londýn. Na autentické varhany Hammond se představí Jakub Zomer, jehož popularita u českého jazzového publika neustále stoupá. Na bicí bude hrát Tomáš Hobzek, stálice české jazzové scény, jeden z nejvytíženějších bubeníků u nás.

So 11. 02. 2017
Zoë Schwarz Blue Commotion (GB/CZ)
160 Kč předprodej / 190 Kč na místě

Zoë Schwarz si bere vše, co je dobré na Janis Joplin a Billie Holiday, ale její výsledný hlas je zcela jedinečný. Zpěvačka nikoho nekopíruje a jde vlastní, osobitou cestou. Je třeba říci, že v současnosti není lepší bluesová zpěvačka nejen v Británii, ale možná ani široko daleko.

Kapela Blue Commotion má za sebou velmi úspěšné poslední tři roky, během nichž vydala čtyři CD. V roce 2014 a 2015 se Blue Commotion umístili jako třetí nejlepší britská bluesová kapela roku dle BBA (BBA = British Blues Award) a jejich vokalistka Zoë Schwarz byla tamtéž dvakrát nominována na britskou bluesovou zpěvačku roku! (za rok 2015 se umístila třetí hned za Katie Bradley – ta přijede do Boskovic 2. Května 2017). Do České republiky samozřejmě z finančních důvodů nemohou přijet celí Blue Commotion, ale přijede jejich zpěvačka Zoë Schwarz a kytarista Rob Koral, které doplní Tomáš Liška na baskytaru a Tomáš Hobzek na bicí.

Út 02. 05. 2017
Katie Bradley Band (GB/CZ)
160 předprodej / 190 Kč na místě

Nominace British Blues Award 2015 (2. nejlepší ženský bluesový zpěv ve Velké Británii)!

Katie Bradley (GB) – zpěv, harmonika, Jiří Maršíček – bluesová elektrická kytara, Matěj Černý – baskytara, Tomáš Hobzek – bicí

Kentská bluesová písničkářka a hráčka na harmoniku Katie Bradley vstoupila do záře reflektorů v roce 2012 s melodií bluesového hitu I Hear the River, který byl téhož roku nominován za nejlepší původní píseň v britských Blues Awards. Její debutové album She’s Ready se dodnes velmi dobře prodává po celé Velké Británii. Katiina šťastná hvězda nadále stoupala, ve své relativně krátké kariéře již spolupracovala s vysoce uznávanými celosvětovými umělci, jako jsou Luther Allison a Suzanne Vega, nejnověji se Katie Bradley zaměřila na spolupráci s rhythm&bluesovými velikány: např. Lucky Peterson, Taildragger, Georgie Fame a Geno Washington.