Hanin kufřík + diskuze s Danielem Hermanem

Kino Panorama
Film

Silný příběh dívky, která se nevrátila z koncentračního tábora Osvětimi, není v distribuci českých kin. Jediný kdo má licenci od kanadského režiséra Larryho Weinstaina je Daniel Herman.

Hanin kufřík je film založený na silném příběhu dvou dětí, které vyrostly v předválečném Československu. Mluví o všem, co se takovýmto dětem mohlo stát jen proto, že se narodily jako Židé. Film, který byl natočen podle mezinárodně uznávané knihy Hanin kufřík od Karla Levina, přeložené do čtyřiceti jazyků, spojuje dokumentární a dramatické techniky. Film podává svědectví o životě George a Hany Bradyových v třicátých a čtyřicátých letech, a v návaznosti na tento příběh zprostředkovává také současný příběh skupiny japonských dětí, kterým se se svou učitelkou Fumiko Ishioka podařilo rozkrýt tajemství Hany Bradyové, jejíž jméno bylo na starém kufříku, který se k nim dostal z muzea v Osvětimi.
Tyto děti nás provázejí sedmdesát let starou historií a putují s námi napříč třemi kontinenty. Hanin kufřík, je velice emotivní příběh plný tajemství a vzpomínek, které ožívají v rukou Fumiko, Hanina bratra George, který holocaust přežil a před pár týdny 12.1.2019 umřel v Torontu. Přinášejí k nám příběh nevýslovného smutku, ale také neustálé naděje. A právě díky tomu, je tento příběh holocaustu jiný než všechny ostatní, ukazuje současnou globální perspektivu a naději na lepší budoucnost.

Diskuze s Danielem Hermanem
Je synovec zesnulého Jiřího Bradyho.
(* 28. dubna 1963 České Budějovice) je český politik a laicizovaný katolický kněz. Od ledna 2014 do prosince 2017 ministr kultury České republiky v Sobotkově vládě, od roku 2017 místopředseda KDU-ČSL a v letech 2013 až 2017 poslanec Poslanecké sněmovny PČR. V letech 2010 až 2013 byl ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů a ještě předtím mluvčím České biskupské konference. Pan Herman bude mluvit o identitě, hodnotách, o "ne"vyznamenání svého strýce, politice, atd.. Máte jedinečnou možnost mu položit otázku....

Výtěžek z této události bude použit spolkem Metaculture, z.s. na vzdělávání dětí a pedagogů na Boskovicku.!"

Co jsme za spolek:
Jsme tým vyškolených lektorů z řad učitelů, speciálních pedagogů, filmařů a výtvarníků, kteří pracujeme pod spolkem Metaculture z.s. Našimi aktivity se společně snažíme vytvořit prostředí, ve kterém žijeme, lepším. Soustředíme se především na projekt s názvem "Já a můj předsudek", ten si klade za cíl děti a mládež upozornit na úskalí černobílého vnímání světa, podpořit jejich vstřícnost při setkávání se s odlišnostmi a vytvořit otevřený prostor pro jejich kritické myšlení. Princip naší organizace je propojení sociální, pedagogické a umělecké, filmové činnosti, kterou považujeme za vynikající vyjadřovací prostředek.