Peter Chalupianský: Co zažiješ ve Vietnamu?

V pátek 28.2. se v kina Panorama dorazil mladý cestovatel a sběratel náprstků Peter Chalupianský, který se podělil o své zážitky ve Vietnamu. Ve svém vyprávění nazvaném Co zažiješ ve Vietnamu? popsal lehce humorně své zážitky, které se svým kamarádem zažili při cestě bez plánu z jednoho konce Vietnamu na druhý a to během 24 dnů. Na závěr potrápil návštěvníky inteligenčním testem a odpověděl na několik dotazů z publika.
Peter Chalupianský je členem Klubu SRDCAŘŮ ( www.jsmesrdcari.cz) , který se věnuje pomoci zdravotně postiženým spoluobčanům. Vydal knížku Odposlechnuto v Praze ( www.odposlechnutovpraze.cz ), z jejíhož prodeje se kupují kompenzační pomůcky. Odeslal přes tisíc ručně psaných pohlednic a založil projekt Srdcaři na cestách ( www.srdcarinacestach.cz ), díky kterému můžete zasílat i vy ručně psané pohlednice.
Každá jeho přednáška je tak spojena s příspěvky na různě postižené lidi v okolí. Proto byl loňský výtěžek z přednášky věnován 15leté Elen z Boskovic na koupi invalidního vozíku. Výtěžek z letošní přednášky bude věnován Mobilnímu hospici svatého Martina v Blansku. Pokud budete mít zájem, můžete hospic podpořit svým příspěvkem na transparentní účet 77667700/0600 s var.symbolem 99991.

Foto a text: Monika Šindelková