Celé Česko čte dětem - Křidélka pro smutnou vílu

Četba pohádek o vílách, vílí příběhy a hledání vílích křidélek, to bylo téma pro děti v knihovnách regionu Blansko pro rok 2013/2014.

Na společném 6. setkání čtoucích rodin našeho regionu, které se konalo 21. května 2014 v odpoledních hodinách v Městské knihovně Rájec – Jestřebí jsme také zahájili putovní výstavku vílích křidélek.

Tvořily děti ve spolupráci s knihovnami z obcí Bořitov, Drnovice, Kuničky, Němčice, Obora, Olomučany, Petrovice, Rájec – Jestřebí, Ráječko a Rudice.

Jsou k vidění samotná křidélka, ale také krásné víly a vílí chlapci jako divadlo nebo jako koláž na výkresech a také křídla pro vílu na keramická kachli. Něžná krása, tak jak ji děti spolu s knihovnicemi, učitelkami a maminkami vytvořily, je k vidění do konce srpna v knihovně Rájec – Jestřebí.

Smutnou vílu, která ztratila křidélka nám věnovala paní spisovatelka Eva Fantová spolu s posledním výtiskem své knihy: Pohádky, které šeptají víly. Kniha bude pro děti k dispozici ve výměnném fondu regionálního oddělení Blansko. Děti jako odměnu dostaly pamětní list s podpisem paní spisovatelky spolu s drobným dárkem a malým občerstvením.

Byla také nachystaná výtvarná dílnička – Jak si vymalovat vílu.

Zde si děti mohly malovat na originální návrhy víl, které nám pomohla vytvořit jedna z maminek naší velké regionální čtoucí rodiny - paní Slavíčková z Blanska.

Fotografie, které vytvořila paní Marta Antonínová a Jana Trubková doplňují příjemnou atmosféru tohoto krásného slunečného a vílího odpoledne.

Helena Jalová