Jak se píše ve dvou?

O tom se mohli přesvědčit účastnící besedy s českými spisovateli nejen detektivního žánru v knihovně obce Újezd u Černé Hory dne 22. května 2017 s Klárou Smolíkovou a Jiřím Walkerem Procházkou.

Jejich povídání bylo velmi zajímavé, živé a spontánní. 

Klára Smolíková je autorkou především dětských knih. Jejich kvalita je oceněná prestižní literární cenou Zlatá stuha v roce 2015 i v roce 2016. Její tvorba je zaměřená především na mladší děti a píše také komiks.

Jiří Walker Procházka je známý především čtenářům sci-fi, fantasy a hororů. Kromě tohoto žánru píše také komiks a vydává audioknihy.

Autoři společně napsali knihu pro dospělé čtenáře. Detektivka z českého prostředí se odehrává v tajemném městě Tábor a nese název „Mrtvá šelma“. Je první částí plánované detektivní Souřadnice zločinů.

Pro starší dětské čtenáře napsali a v roce 2016 vydali „Zločin mezi dinosaury“. Druhý díl nazvaný „Poprask v divadle kouzel“ vyšel letos na jaře.

Společným projektem je komiksová revue „Bublifuk“. Čtvrtletník pro holky a kluky plný původních českých komiksů zaštítilo nakladatelství Triton.

Více informací lze dohledat na odkazu http://klarasmolikova.cz/

Jejich povídání měli možnost slyšet během dvou dnů také skupinky dětí v knihovnách nebo školách v Boskovicích, Drnovicích, Rájci-Jestřebí, Ráječku, Křtinách, Vysočanech, Sloupu a Ostrově u Macochy. Jak samotné besedy probíhají, přibližují vybrané fotografie.