Jak zabavit děti? Čtením!

Čtením proti nudě

Poskytnout rozptýlení čtenářům, zejména těm dětským, můžete prostřednictvím veřejné iniciativy. Oslovte autory, kteřé byste pozvali na besedy či autorská čtení, zda by byli ochotni nahrát krátké video pro čtenáře s ukázkou ze své knihy. Jejich videa sdílejte na FB Čtením proti nudě, můžete přidat i krátké úkoly pro děti a třeba je i motivovat k nakreslení obrázku ke knize.

Kouzelnický web J. K. Rowlingové

Autorka série o Harrym Potterovi nedávno spustila kouzelnický web pro děti, rodiny, učitele a fanoušky - www.harrypotterathome.com. Děti zde mohou sledovat kouzelnická videa, "magické" návody k různým činnostem, přečíst si zábavné články, lámat si hlavy s všemožnými kvízy a hádankami. Pokud máte rádi svět kouzel a chcete děti procvičit v angličtině, Harry Potter at Home pro vás může být zajímavou volbou.

Celé Česko čte dětem

Rodiče a všichni, kteří mají chuť číst dětem, mají nyní výjimečnou příležitost trávit předčítáním a povídáním si o knize více času, než jen symbolických 20 minut. Co "ANO” a co "NE" při čtení s dětmi najdete na webu Celé Česko čte dětem. Sledovat můžete také YouTube a na něm krátké reportáže z akcí, Týdnů čtení dětem, projektů, konferencí a také osvětové spoty. Například, jak čte dětem sportovní moderátor Vojtěch Bernatský, herec Arnošt Goldflam, herec a foodbloger Lukáš Hejlík a další.