Kdo je Arnošt Vašíček?

Cestovatel, spisovatel, scénárista a režisér

Pan Vašíček ve svých knihách vychází především z osobních zkušeností. Při svých výpravách za neodhalitelným tajemstvím naší planety navštívil již více než 80 zemí na pěti kontinentech a také četné ostrovy v Tichomoří a v Indickém oceánu.Zajímá se o pozůstatky primitivních kmenů, které přežívají na úrovni doby kamenné.

Pobýval mezi Védy na Srí Lance, Dajáky na Borneu a u etnických skupin Mentawai na Siberutu, Kubě, na Sumatře, mezi Antanosy na Madagaskaru a mnoha dalšími.Předmětem jeho zájmu jsou především nerozluštěné archeologické nálezy, prokazatelně zaznamenané nevysvětlitelné úkazy a tajemné jevy a také utajované rituály a legendy, naznačující kontakty s jinými světy. Jeho dalším velkým tématem je hledání důkazů o přítomnosti mimozemských civilizací na Zemi.

I když se nevyhýbá některým celosvětově proslulým záhadám, pátrá především po obecně neznámých senzačních skutečnostech s nimiž se čtenáři a diváci seznámí vůbec poprvé a z nichž některé nesou punc světového unikátu.

Na svých cestách pořizuje fotografie a videozáznamy, které jsou podkladem pro knihy a které je možné shlédnout na besedách s ním. Vydal více jak 20 titulů knih a je autorem i režisérem televizních seriálů a dokumentů. Mezi nejznámější patří Planeta záhad a Strážce duší. Tento úspěšný seriál má sice fiktivní děj, ale záhady, které v něm řeší dva hrdinové vycházejí ze skutečných faktů.

Svou pozornost věnuje autor také Česku. Vydal se do míst s templářskou minulostí, pokoušel se o rozluštění tajemství Ďáblovy bible.  Objevil spoustu dalších překvapivých odhalení, informací a hypotéz, které uveřejnil ve své faktografické knize Záhady Strážce duší, fakta - odhalení.

Pan Vašíček navštívil ve dnech 8. a 9. dubna 2014 žáky ZŠ ve Křtinách, Jedovnicích a Lysicích. Pro veřejnost se podařilo zorganizovat besedu v obci Němčice. Všechny besedy byly doplněny originálními videonahrávkami.

Helena Jalová