Kup knihu k Ježíšku

Moravská zemská knihovna ve spolupráci s dalšími knihovnami a knihovnickými organizacemi přichází s kampaní na podporu knižního prodeje - Kup knihu k Ježíšku. S blížícími se Vánocemi by chtěla motivovat veřejnost k nákupu knih, nejlépe přes e-shopy nakladatelů, a jejich darování pod stromeček. Každý tak může udělat radost dvakrát – svému blízkému i lidem, jejichž živobytí je na knižním trhu závislé.

Zároveň se obrací na veřejnost s otázkou: Jakou knihu byste si letos přáli k Vánocům? Poraďte svým blízkým, jaká knížka by Vám pod stromečkem udělala radost. Inspirujte se na portále Knihovny.cz (konkrétně online.knihovny.cz), kde najdete žánrové seznamy, které mohou pomoci s výběrem té správné knížky. Sdílejte své přání na sociálních sítích a připojte se k výzvě použitím hashtagu #kupknihukjezisku. Sdílejte fotky a videa se svými tipy na knižní dárky k Vánocům. Oslovte regionální autory či další známé osobností, aby se do výzvy zapojili, třeba zveřejněním jejich vánočních knižních přání nebo videa s odpověďmi na literární rozstřel.

Veškeré materiály (tisková zpráva, text výzvy, grafické podklady na soc. sítě, znění knižního rozstřelu atd.) jsou Vám k dispozici ke stažení zde.