Podpora čtenářství v regionu

Díky spolupráci s MAS Boskovicko PLUS bylo možné podpořit čtenářství u dětí také v menších obcích na Boskovicku. Spolupráce v této vzdělávací oblasti propojuje aktivity škol a knihoven. 
Koncem ledna přijala pozvání dvojice autorů Klára Smolíková a Jiří Walker Procházka, kteří besedovali o své tvorbě nejen komiksové pro děti v Benešově, Křetíně, Lysicích a Svitávce.
Březen měsíc čtenářů jsme zahájili besedami s autorkou dětských knih Petrou Braunovou pro skupiny dětí v Kunštátě.
Další významnou akcí byl nemalý podíl při organizaci MINIVELETRHU KNIHY, který proběhl v Boskovicích dne 5. 3. 2020. Hlavním hostem byla spisovatelka Petra Braunová, potkat jste zde mohli také regionální autory, vydavatele a nakladatele knih. Zpestřením celého miniveletrhu byly dílničky s místním Knihařstvím Oujeský. Kromě nabídky a prodeje knih pořadatelé nabídli autorská čtení s dalšími hosty, kterými byli regionální autor Jiří Šandera a paní Věra Nykodýmová. Zajímavý blok připravil boskovický vypravěč Michal Příběhovič Příběhov (Michal Griga), který nabízí svá vyprávění a spolupráci i pro další zájemce - více na www.pribehovic.cz.

Foto: archiv MAS Boskovicko PLUS, Knihovna Boskovice