Týden knihoven v regionu

Týden knihoven 2017 v našem regionu byl bohatý na zajímavé akce v knihovnách. Regionální oddělení tradičně pomáhá zajišťovat zajímavé osobnosti z řad spisovatelů a pomáhá také s organizováním besed pro knihovny tak, aby vzácnou návštěvu vidělo co nejvíce dětí z našeho regionu. 

V tomto roce byla možnost setkat se s panem Arnoštěm Vašíčkem, který besedoval s dětmi i dospělými v Blansku i v Boskovicích. Navštívil také Sloup, Doubravici nad Svitavou a Křtiny. Pan Vašíček je spisovatel, ale také scénárista a režisér. Ve svých knihách vychází především z osobních zkušeností. Při svých výpravách za neodhalitelným tajemstvím naší planety navštívil již více než 80 zemí na pěti kontinentech a také četné ostrovy v Tichomoří a v Indickém oceánu. Svou pozornost věnuje také Česku. Vydává se do míst s templářskou minulostí, pokouší se o rozluštění tajemství  Ďáblovy bible. Vrací se k těmto tématům ve faktografické knížce Záhady Strážce duší, Fakta- odhalení, která obsahuje spoustu dalších překvapivých odhalení, informací a hypotéz. Besedy s ním jsou vždy velmi zajímavé.

5. října 2017 byla slavnostně vyhlášená Knihovna roku 2017 v Zrcadlové kapli Klementina v Praze, kterou se stala Knihovna městysu Křtiny. Velká pocta i závazek do našeho regionu. Více o knihovně najdete na: http://krtiny.knihovna.cz/