Noc s Andersenem 2010

Zatažené závěsy, tlumená světla, dětské hlásky ozývající se z knihovny v Boskovicích. Co si člověk procházející kolem knihovny má myslet? Nehledejte v tom však žádnou velkou záhadu. To jen 15 našich čtenářů mělo možnost přespat v knihovně. V pátek 26.3. jsme se jako každý rok zapojili do akce „Noc s Andersenem“. Také letos jsme se snažili pro děti připravit zajímavý program plný her, zábavy a překvapení.
Nejprve mezi nás zavítali paní místostarostka Ing. Jaromíra Vítková a pan starosta Ing. Jaroslav Dohnálek, kteří si ve svém zaplněném diáři našli chvilku, aby našim dětem přečetli hezkou pohádku. Poté jsme se s dětmi zúčastnili projektu Policie ČR „Kdo je vidět, vyhrává“, kde si děti zasoutěžily a prohlédly si policejní a hasičské vozy. A co nás velice mile překvapilo, byla návštěva paní por. Mgr. Ivy Šebkové a jejího kolegy, kteří přišli do naší knihovny odměnit děti za správně splněné úkoly. Moc děkujeme, děti měly obrovskou radost.
Ráno po snězení výborných buchet, které upekly maminky, už následoval odchod dětí domů. Podle toho, jak  některé děti otálely s odchodem domů, si myslíme, že se jim u nás líbilo a budou se do naší knihovny rády vracet.

Světlana Nováková