Březen - měsíc čtenářů 2023

Zpátky do knihoven! Takové je motto Března – měsíce knihoven, ke kterému se letos připojíme již po čtrnácté. Knihovny čelily kvůli epidemii covidu obrovskému odlivu čtenářů. Ti se k nám sice pozvolna vracejí, ale zdaleka jich není tolik, jako dřív. Pojďme to změnit! Vyhlašujeme proto celoroční výzvu Bude nás 2023? Usilujeme o to, abychom v letošním roce měli 2023 registrovaných čtenářů.

Březen k návštěvě přímo vybízí, nové čtenáře tradičně registrujeme zdarma, stávající mohou využít amnestii sankčních poplatků. Těšit se můžete i na pestrou nabídku akcí.

Pro děti je připravená Knižní ochutnávka, při které si navzájem doporučíme své oblíbené knihy a jarní tvořivá dílnička. Pro seniory chystáme Listování knižními novinkami.

Ve středu 29. března zveme všechny na Den otevřených dveří. V plánu jsou komentované prohlídky knihovny včetně jejího zázemí. Nahlédnete do všech našich skladů, ukážeme vám regionální oddělení, odvážlivci si budou moci vyzkoušet i práci knihovníka. Prohlídky startují v 16.00 a 17.00 hodin.

Těšíme se na shledanou v knihovně!