Den pro dětskou knihu

V pátek 1. 12. byli při příležitosti Dne pro dětskou vyhlášeni vítězové soutěže na téma „Příběhy mého kraje“, která je součástí projektu Jižní Morava čte. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích.  Na ty nejlepší z prvních dvou kategorií čekalo slavnostní vyhlášení vítězů z celého kraje a divadelní představeni v Divadle Polárka v Brně a na vítěze dvou literárních kategorií zase účast na slavnostním předání cen spojeném s programem ve Hvězdárně a planetáriu Brno. Ocenění na druhých a třetích místech získali kromě dárkového balíčku vstupenky do brněnského zábavního parku Vida. Ceny vítězům předala paní starostka Hana Nedomová.

Po vyhlášení vítězů pokračoval program křtem knihy blanenského autora Petra Ondrouška Podivná parta. Přítomen byl autor i mladá nadějná ilustrátorka Šárka Slavíčková, studentka SPgŠ Boskovice. Rodinný tým, jehož členkami jsou také naše kolegyně Helena Jalová a ilustrátorka Šárka představil knihu formou scénického čtení. Následoval samotný křest knihy, kterého se zhostil místostarosta města Petr Malach. Poté byla na řadě autogramiáda, výtvarná dílna i malé občerstvení.

 

VŠEM VÍTĚZŮM GRATULUJEME!

Kategorie pro nejmenší děti 4 – 7 let: výtvarná
1. Tonička Vítková – „Na kopci Zlatníku“  
2. Matěj Tichý – „Jak jsem chytal super žábu“
3. Věruška Šimonová – „Hrad města Boskovice“

Kategorie pro kolektivy: práce literárně – výtvarná
1. Štěpán Tichý, Terezka Tichá – „Honza na hradě aneb Honzova cesta“  
2. Čtenářský klub z MŠ, ZŠ PrŠ Boskovice – Adam a Pavel Kolbertovi, Kristýna Chudová, Tomáš Kraisl, tým vedla Mgr. Klára Krajči

Literární kategorie:  8 - 10 let
1. Adam Kubín – „Příběh o kouzelníkovi z Mladkova“
2. Prokop Klimeš ze Šebetova – „Tajemná kniha“
3. Kristýna Komárková ze Šebetova – „Šebetovská pohádka“

Literární kategorie:  11 – 15 let
1. Dominika Plchová – „Co se šušká u Tří sklípků“ 
2. Karolína Hušnerová – „O nosaté princezně a zlé čarodějnici“
3. Adélka Koudelková – „Dětství na zámku“

 

Více fotek najdete v galerii.