Noc s Andersenem 2015

Letošní pohádková noc se nesla v duchu klasických pohádek. Pro navození správné pohádkové atmosféry dorazilo 27. 3. 20 zaregistrovaných dětí v 17 hodin do knihovny v kostýmech pohádkových postav. Společnost byla pestrá - několik princezen, Sněhová královna, Karkulka, vlk, čarodějnice, vodník, čert, pejsek, Saxána , Sněhurka, … Společně jsme se vydali na zámek, kde na nás čekala paní starostka Hana Nedomová a pan místostarosta Petr Malach, kteří děti pozdravili a přečetli úvodní pohádku O Palečkovi. Po té přišlo slibované překvapení – vystoupení divadelní a šermířské společnosti Gonfanon. V humorném pohádkovém příběhu s krásnou princeznou a statečným rytířem vše dobře dopadlo a dobro zvítězilo nad zlem. Programu v zámeckém prostředí se zúčastnily také děti ze speciální školy v Boskovicích a děti z dětského domova. Za poskytnutí prostor děkujeme majitelům a správě zámku. 
A potom hurá do knihovny, kde už čekalo občerstvení a pohádkové úkoly, malovali jsme si vlastní ubrousek, navlékali korále, přebírali hrách. Hlavu jsme si lámali nad křížovkou a kvízem. Kolem půlnoci jsme se s oblíbenými knížkami ukládali do spacáků a četlo se, dokud knihovna nepotemněla. Některým se podařilo usnout až kolem druhé hodiny. 
S pamětními listy, medailemi a vlastními výrobky jsme se rozešli do svých domovů v sobotu kolem deváté hodiny. Patnáctý ročník Noci s Andersenem se nám vydařil. 
Poděkování za vydatnou pomoc při přípravě a průběhu akce patří zástupcům vedení města, studentům SPgŠ v Boskovicích i hostitelům – rodině Mensdorff- Pouilly. 

Více fotek najdete va galerii.