Noc s Andersenem 2017

Boskovická knihovna se již tradičně připojila k celorepublikové akci podporující dětské čtenářství. Sešli jsme se 31. 3. v 17 hodin v dětském oddělení. K přenocování v netradičním prostředí bylo připraveno šestnáct dětí, čtyři studenti SPgŠ a tři knihovnice. Hosty akce byli paní starostka Hana Nedomová, pan místostarosta Petr Malach a ředitel KZMB Oldřich Kovář. Paní starostka a pan místostarosta přečetli úvodní pohádky, ve kterých vystupovala pohádková postava Kašpárka a naladili nás tak na první ze dvou témat letošní Noci s Andersenem. Potom už jsme mohli vyrazit do Muzea regionu Boskovicka na výstavu  Kašpárci z celého světa. Díky obětavým pracovníkům muzea jsme si výstavu nejen prohlédli, ale o vystavených loutkách jsme se mnoho dověděli a ještě jsme se kašpárkovsky pobavili.
Od 19 hodin už jsme přešli k druhému tématu pohádkové noci a tím byl časopis Čtyřlístek. V kavárně Kakabu bylo první a velmi příjemné stanoviště mlsouna Bobíka. Díky svolení ochotné paní majitelky Kateřiny Burianové jsme mohli nahlédnout do přípravny dortů a společně si pochutnat na horké čokoládě. A už byl čas k návratu do potemnělé knihovny, kde na nás čekaly zábavné úkoly kamarádů ze Čtyřlístku, které si pro děti připravili studenti SPgš. Za jejich zdárné splnění nás Fifinka odměnila skvělým stylovým dortem. Po půlnoci přišla sice neplánovaná, ale o to více úspěšná stezka odvahy, kterou jsme se vydrželi bavit až do pozdních nočních hodin. Ti nejvytrvalejší z nás usínali před druhou hodinou.
Ráno jsme bohatě posnídali vynikající bábovky, buchty a koláče od maminek, sbalili si spacáky a pak už jen překontrolovali, zda se nevrátilo knihovní strašidlo, které nám v noci nedovolilo zalézt do spacáků. 

Více fotek najdete v galerii.