Nová služba: půjčování e-knih

Vážení čtenáři, na Týden knihoven jsme pro vás ve spolupráci s portálem Palmknihy připravili novou službu.

Z pohodlí domova si můžete vybírat z více než 9 500 e-knih.  Novinky a  bestsellery, na které jste dosud museli  čekat, si můžete stahovat do vašeho zařízení. Tyto knihy naleznete v našem on-line katalogu a můžete si je půjčovat odkudkoli. Podmínkou je být zaregistrovaným čtenářem Knihovny Boskovice. Nutná je však také registrace na portále palmknihy.cz a to se stejnou e-mailovou adresou jako v naší knihovně.  Vypůjčené knihy můžete číst pomocí aplikace Palmknihy v systémech Android a iOS a na vybraných čtečkách.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až tři tituly najednou a to bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.

 

PODROBNĚJŠÍ NÁVOD
 

Jak se zapojit do eVýpůjček

1.       Zaregistrujte se v knihovně a uveďte zde svoji e-mailovou adresu.

2.       Zaregistrujte se na stránkách Palmknihy (se stejnou emailovou adresou, kterou jste uvedli v knihovně). Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.

3.       Stáhněte si aplikaci Palmknihy do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).

  

Jak si vypůjčit e-knihu

1.       Přihlaste se do on-line katalogu Vaší knihovny.

2.       U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu Vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.

 

Jak otevřít e-knihu

1.       Otevřete aplikaci Palmknihy. Sekce s „Místními“ (stáhnutými) e-knihami bude zpočátku prázdná.

2.       V horním menu zvolte sekci “ONLINE” a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu Palmknihy.  

3.      Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu ze sekce "Online" do "Místní". Pouze při tomto musíte být připojeni k internetu.

 

Věříme, že budete novou službu hojně využívat a že s ní budete spokojeni.