Psí rok – čtenářská hra je za námi!

Loňský rok se v dětském oddělení knihovny nesl ve znamení psů a psích hrdinů. Od března až do prosince se přes třicet statečných čtenářů zapojilo do naší čtenářské hry PSÍ ROK.
Každý měsíc na děti čekalo jedno zajímavé téma a s ním několik úkolů. Princip hry byl zcela jednoduchý, splnit vždy psí tvořivý úkol, rozšířit si obzory díky zajímavé reportáži nebo videu, podívat se na animované filmy o psech a během roku přečíst co nejvíce knih se psím hrdinou.

Všichni účastníci se do hry pustili s vervou a nadšením, malovali, tvořili komiksy, skládali básně, luštili přesmyčky, předčítali nahlas i četli s porozuměním. A jak to celé dopadlo? Alespoň jeden úkol splnilo 35 dětí, tři stateční si dokázali poradit úplně se všemi. Pořadí je nakonec následující:

1. místo – Jakub Pacola
2. místo – Bára Kopecká
3. místo – Sabina Dostálová a Daniel Pospiech
4. místo – Pavlína Klímová a Viktorie Menšíková
5. místo – Jiří Navrátil, Gabriela Henzlová, Petra Doskočilová a Marie Pokorná

Titul NEJLEPŠÍ PSÍ TŘÍDA získává 4. D ZŠ Boskovice, pracoviště Sušilova

Vítězům srdečně gratulujeme! Všem zapojeným dětem děkujeme za jejich vytrvalost a nadšení. Poděkování patří také rodičům dětí, kteří nám často zasílali úkoly mailem, protože to v tu chvíli jinak nešlo. Náš vřelý dík letí také k paní učitelce Palánové, která dokázala pro Psí rok nadchnout celou svoji třídu 4. D.
A v neposlední řadě jsme vděční i spisovatelce Lucii Hlavinkové, která byla i se svojí fenkou Miou naší úžasnou patronkou. Loučí se s vámi i další patron - přátelský mops Mates, toho ale určitě někde v Boskovicích potkáte.

Pokud byste se chtěli do Psího roku zapojit jen tak pro radost, všechny podklady najdete tady.
Knihy se psím hrdinou poznáte teď v knihovně úplně jednoduše, na hřbetu mají piktogram se psí tlapkou.