Se šnečkem Krasíkem ve školní družině

Příkladem pěkné spolupráce školní družiny Slovákova a Knihovny u nás v Boskovicích bylo společné setkání dětí s překladatelkou dvoudílné knížky pro děti Dobrodružství šneka Krasíka p. Ing. Klárou Kučerovou. Do školní družiny ji  doprovodili další dva milí hosté – knihovnice boskovické knihovny p. Jurdičová a p. Jalová.
První díl zmíněné knížky si děti v uplynulých dnech společně celý přečetly a tak s nadšením poslouchaly všechny podrobnosti a zajímavosti, které se mohly ještě navíc dozvědět. Hrdinou knížek je šneček Krasík, který díky získané kouzelné moci putuje v různých dobách po různých místech, ty však mají jedno společné – nachází se v okrese Blansko a to zejména v Moravském krasu. Příběhy šnečka Krasíka se tak staly i výborným tipem na jarní či prázdninové výlety.
Děti si s paní překladatelkou s chutí i zasoutěžily, když se snažily o překlad slůvek ze slovenštiny a ti nejlepší se pak radovaly z krásných odměn přímo od Krasíka. Závěrečnou tečkou příjemného odpoledne byla malá dílnička, kde si děti z barevných papírů podle návodu paní překladatelky poskládaly každý svého šnečka Krasíka a odnesly si jej domů. Děkujeme všem našim hostům za moc milé setkání a už dnes se těšíme na předčítání dalšího dílu knížky, díky které zažijeme s Krasíkem nová dobrodružství.

Děti a vychovatelky ŠD Slovákova A. Koutná a G. Klevetová

Více fotek najdete v galerii.