Soutěž Jižní Morava čte je u konce

Závěr sedmého ročníku projektu Jižní Morava čte jsme prožívali příjemným a radostným oceňováním autorů nejlepších prací ze všech více než 40 děl a dílek odevzdaných do soutěže na téma „Co vypráví voda“. V Boskovicích se do soutěže, která je nedílnou součástí projektu, zapojilo přes 50 dětí.
Výsledky soutěžního klání jsme zveřejnili již v listopadu zde.  Nyní se musíme podělit o radost a fota z předávání ocenění autorům vítězných prací. Drobnostmi jsme se snažili potěšit vlastně všechny účastníky. Za podporu projektu a za knižní ceny pro vítěze děkujeme společnosti přes vodu nejpovolanější Vodárenské akciové společnosti Boskovice.
Pro vítěze prvních míst však v Boskovicích soutěž nekončila. Potkali se s ostatními výherci z mnoha měst a obcí celého Jihomoravského kraje v Brně v divadle Polárka a ve Hvězdárně a planetáriu. Zde již byla konkurence veliká. Ale ani tady se naši zástupci neztratili a Matěj Tichý získal 1. místo v kategorii volné tvorby. Ve své práci zmapoval mlýny ležící na řece Svitavě od Boskovic až do Adamova. S autorovým souhlasem jeho práci rádi zařadíme v naší knihovně mezi regionální literaturu. My knihovníci máme z Matějova vítězství obrovskou radost a srdečně mu k jeho úspěchu gratulujeme!

V lednu budou všechny práce vystaveny v dětském oddělení knihovny. Jste srdečně zváni.
Poděkování za zdařilý projekt patří také Moravské zemské knihovně, Jihomoravskému kraji a všem sponzorům.

Více fotek najdete v galerii.