10. Listopad 2022

Výstava perníčků

Představujeme vám tvorbu perníčků paní Dagmar Richtrové z Boskovic. Paní Richtrová nám zapůjčila ukázku svých překrásně zdobených a voňavých výtvorů do naší výstavkové vitríny na chodbě dospělého oddělení, abyste se mohli také pokochat, inspirovat a případně si i nakoupit.

1. Listopad 2022

Rozepiš se v knihovně!

Od začátku října probíhá v našich prostorách tvůrčí kroužek Rozepiš se v knihovně. Během jednotlivých lekcí se účastnice seznamují s metodami tvůrčího psaní a pomocí nich postupně vytváří příběh pro svoji oblíbenou knižní postavu.

24. Říjen 2022

Výprava za živou vodou

Projekt Jižní Morava čte na téma „Co vypráví voda“ je v plném proudu a regionální projekt „Voda a vodníci“ taktéž. O vodě čteme, vodou se necháváme inspirovat k tvoření výtvarnému i literárnímu.  V pátek 21.

12. Říjen 2022

Zábavná knihovní stezka

Podívejte, se jak báječně jsme se měli před týdnem v dětském oddělení knihovny. Zábavná knihovní stezka bavila nás i děti. Četli jsme z úžasné knihy Aleny Mornštajnové Kapka Ája, tvořili, zapojili logické myšlení, ale také se potápěli. No a žabí běh v ploutvích, to byl trhák!

31. Srpen 2022

Letní akce knihovny

Ačkoliv se to tak na první pohled nemusí zdát, i o prázdninách probíhá v knihovně – a také mimo ni – množství akcí. Letos jich proběhlo několik. První se jmenovala Hurá na řeku a poznali jsme při ní, že i v knihovně se dá plavit po vodě – stačila pádla, dobrá nálada a dětská fantazie.

12. Květen 2022

Setkání se Zdeňkem Pešou

Setkání s regionálním autorem Zděňkem Pešou si v úterý 10. května užilo přes 80 žáků ZŠ Boskovice. Druháčci i třeťáci měli už z knih pana Peši něco načteno. Na autora místních pohádek a pověstí se těšili a jeho zdramatizované a napínavé vypravování nás všechny náramně bavilo.