Studovna

MVS - Meziknihovní výpůjční služba

Službou MVS objednáváme knihy, které naše knihovna nevlastní, nebo kopie článků z časopisů, novin, kapitoly z knih, sborníků, vzácných tisků apod., a to nejen z knihoven v České republice, ale také ze zahraničních knihoven.

Objednávka knihy z tuzemské knihovny – služba je zdarma, čtenář hradí poštovné 100 Kč za zásilku do 5 kg, pokud je zásilka těžší, doplácí čtenář dle poštovního tarifu.

Objednávka knihy ze zahraniční knihovny – služba je zdarma, čtenář hradí poštovné z evropské knihovny 300 Kč za 1 knihu, ze zámořské knihovny + z Velké Británie 600 Kč za 1 knihu.

Objednávka kopie z tuzemské knihovny – objednáváme buď v klasické podobě, tzn. hotové kopie přijdou poštou, platí se za 1 A4 2 Kč + poštovné, dodací lhůta je 2-3 týdny, nebo objednáváme v elektronické podobě (služba EDD = elektronické dodávání dokumentů), soubor kopií v elektronické podobě je dodán v expresní době do 24 až 72 hodin, platí se za 1 A4 2 Kč za naskenování + autorský poplatek 18 Kč, tj. celkem za 1 A4 v elektronické podobě 20 Kč, soubor kopií si čtenář může vytisknout přímo v naší knihovně, nebo je mu soubor odeslán e-mailem a může si jej vytisknout doma.

Objednávka kopie ze zahraniční knihovny – bez ohledu na rozsah článku čtenář zaplatí 200 Kč.

 

Internet

Pro práci s Internetem jsou uživatelům k dispozici 4 multimediální počítače s pevným připojením a bezdrátové připojení wi-fi. Heslo k němu je možno získat u pultu studovny i na dospělém oddělení.

 

Reprografické služby

Kopírujeme černobíle i barevně dokumenty až do formátu A3 včetně. Dále dokumenty zvětšujeme a zmenšujeme. Mimo jiné si můžete vytisknout dokumenty z jednoho z našich počítačů. Ceník reprografických služeb naleznete v sekci Ceník. Zhotovení většího počtu kopií je nutno objednat předem!

Ve studovně je také možnost skenovat.

 

Periodika odebíraná v předplatném

21.století - revue objevů, vědy, techniky, Autotip, Boskovický zpravodaj, Bridge - anglický časopis pro studenty, Burda, Bydlení, Cinema, Computer, Čtenář, Diana - háčkovaná móda, Diana - pletená móda, Digitální foto, Doba seniorů, Domov, Dům a zahrada, Film a doba, History revue, Hospodářské noviny, Interview Chatař & chalupář, Chip, Květy, Lidové noviny, Maminka, Meduňka, Mladá fronta, Modelář a modely, National geographic, Ohlasy, Ochrana přírody, Pes - přítel člověka, Poradce, Praktická elektronika, Praktická Slovenka, Právo, Prevence, Psychologie dnes, Receptář, Reflex, Regena, Respekt, Rock&roll, Rodina a škola (časopis pro rodiče a učitele), Rovnost - blanenský deník, Rybářství, Sondy - revue pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu, Stereo & video, Story, Svět motorů, Téma, Test, Tina, Týden, Vlasta, Zahrádkář, Zdraví, Zdravotnictví a medicína - čtrnáctideník pro odborníky ve zdravotnictví a farmacii, Země světa - zeměpisný a cestopisný měsíčník, Zrcadlo Blanenska a Boskovicka, Žena a život.

 

Prezenční výpůjčky

  • Slovníky a encyklopedie (Ottův slovník naučný, Masarykův slovník naučný, Kronika filmu, Ilustrovaný encyklopedický slovník, Kronika lidstva, Kronika techniky, Kronika křesťanství, Encyklopedie Diderot, Kronika medicíny, Kronika 20. století, Ilustrovaná encyklopedie, Malá československá enyklopedie, příručky z různých vědních oborů, statistické ročenky, jazykové slovníky)
  • Nejnovější čísla časopisů

 

Absenční výpůjčky

Domů půjčujeme starší čísla časopisů a knihy ze společenských věd (filosofie, psychologie, sociologie, etika, náboženství, politika, ekonomika, právo, pedagogika, literatura o EU.

 

Knihovnice

Renata Tupá
tupa.knihovna@boskovice.cz

Pevná linka na oddělení - 511 183 424