Projekty pro knihovny a školy všech typů

Čtoucí rodiny regionu Blansko

Projektová činnost regionálního oddělení Městké knihovny Blansko v letech 2010/2015

 

2014/2015

Haló, haló – tady Večerníček
Květnové setkání dětí z projektu Haló, haló – tady Večerníček v Černé Hoře

Dovolte, abychom vás pozvali do čtenářského porjektu Haló, haló – tady Večerníček, jehož cílem je seznámit děti s knihou, spisovatelem nebo jinou zajímavou osobností a také s literárním tématem. Dalším cílem je celoroční tematické čtení literatury s večerníčkovým obsahem nejen v duchu projektu Celé Česko čte dětem, Večerníček v roce 2015 slaví 50 let…

 

2012/2013
Hledání tajemství nad zemí či pod zemí aneb O Moravském krasu jinak…
Téma tajemství i krajiny Moravského krasu bylo rozvíjeno dvěma směry. Regionální oddělení MK Blansko, s Helenou Jalovou, spolupracovalo s knihovnami blanenského regionu. Studovna MK Blansko, s Janou Trubákovou, navázala spolupráci se základními i středními školami, Domovem Olga, Senior centrem a Klubem důchodců v Blansku. 

V současné době, kdy projekty byly oficiálně ukončeny, je možné požádat o besedu na některé z výše uvedených témat. Beseda je zdarma, doba konání 45-60 minut.

 

2011/2012
H+Z - výpravy za snem
Čtenářský projekt s tématikou cestování a o cestovatelích Ing. Jiřím Hanzelkovi a Ing. Miroslavu Zikmundovi k 65. výročí jejich 1. expedice a k 93. narozeninám Ing. Miroslava Zikmunda. 

 

2010/2011
Literární a výtvarná soutěž k 110. výročí narození Jaroslava Seiferta aneb Chlapec a hvězdy

Projekt