70 let Janáčkova kvarteta

Koncert z cyklu Kruh přátel hudby 2016/17
Čtvrtek 16. 2. 19:00
Evangelický kostel
Hudba
170Kč

Janáčkovo kvarteto vzniklo na brněnské konzervatoři v roce 1947 z řad studentů. Pro vynikající interpretaci jeho díla získalo po několika letech právo nést jméno Leoše Janáčka. Od roku 1955 ve složení Jiří Trávníček, Adolf Sýkora, Jiří Kratochvíl a Karel Krafka začalo koncertovat v zahraničí a postupně se stávalo proslulým ve všech světadílech.

Jeho koncerty byly kritikou hodnoceny v superlativech, bylo hostem na významných festivalech a natočilo řadu gramofonových snímků pro přední gramofonové společnosti.

Padesát let činnosti si vynutilo postupné změny v obsazení. Nezměněno však zůstává pracovní krédo souboru, jež usiluje o dosažení expresívního projevu na pozadí komorní kázně. Navazuje organicky na nejlepší tradice české a moravské hudebnosti a je častým hostem na zahraničních pódiích.

Nyní hraje kvarteto ve složení:
Miloš Vacek (první housle)
Richard Kružík (druhé housle)
Jan Řezníček (viola)
Břetislav Vybíral (violoncello)

Program koncertu:
Erwin Schulhoff: I. Smyčcový kvartet
Sergej Prokofjev: I. Smyčcový kvartet h moll, op. 50
Leoš Janáček: II. Smyčcový kvartet "Listy důvěrné"

Vstupné: 170 Kč na místě / 150 Kč v předprodeji

On-line rezervace vstupenek platí vždy 3 dny. Pokud si rezervovanou vstupenku včas nezakoupíte v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77, tak rezervace propadá. Můžete si ale zde na našem webu zakoupit e-vstupenku (platba kartou) a vytisknout si vstupenku s čárovým kódem z pohodlí domova.