Adventní Cimbal Classic

Středa 8. 12. 19:00
Zámecký skleník
Hudba
350Kč

Máte-li rádi průzračné a čisté melodie, lyrické, přemýšlivé a vtipné texty propojené přirozeným zpěvem a nadprůměrným muzikantským řemeslem, pak Vás Cimbal Classic určitě nezklame.

Cimbal Classic je brněnská nadžánrová kapela Kateřiny a Dalibora Štruncových (mj. houslistka a cimbalista skupiny Javory sourozenců Ulrychových), která patří už téměř třicet let mezi stálice a nejosobitější uskupení české folkové a alternativní hudební scény. Zastává v ní ojedinělou pozici - není tu druhé uskupení, které by bylo podobné vyspělým způso-bem aranžování a hudebním projevem a současně písničkařením od "cimbálu".

Tradiční vánoční koncerty pohladí posluchače nejen svou neopakovatelnou atmosférou a původní písňovou tvorbou souboru, ale samozřejmě i moravskou a českou vánoční hud-bou vycházející převážně z lidových tradic. Nové písně společně s málo známými, neotřelý-mi, ale o to krásnějšími a zemitějšími koledami převážně z Valašska budou patřit k pilířům nového adventního programu Cimbal Classiku v roce 2021.

Všichni členové skupiny jsou součástí i dalších renomovaných, profesionálních hudebních uskupení. V kapele spolu hrají Češi i Slováci a obvykle vystupuje v šestičlenném složení: Katku a Dalibora Štruncovy coby pilíře a pěvecké frontmany kapely doplňují hobojista a sopránsaxofonista Rastislav Kozoň, violistka Katka Kovaříková, basista Josef Stráník a boskovický mandolinista Martin Krajíček. Dnešní Cimbal Classic, to je hudba ovlivněná folkem, folklórem, ale i vážnou hudbou plující někde na rozhraní těchto menšinových žánrů.

Snad i Vám "cimbalclassická komořinka" učaruje a vtáhne Vás do svého laskavého světa.

Vstupné: 350 Kč na místě / 320 Kč v předprodeji / 290 Kč studenti a senioři

Pro vstup do Zámeckého skleníku vyžadujeme doklad o bezinfekčnosti!

Při příchodu musí všichni návštěvníci prokázat splnění jedné z následujících podmínek (s výjimkou dětí do 12 let věku):

- potvrzením o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání kulturní akce,
- potvrzením o aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny, musí uplynout nejméně 14 dní.

Použití testů k prokázání bezinfekčnosti už bude možné pro osoby mladší 18 let a osoby s kontraindikací k očkování.

Zakupte si zde na webových stránkách e-vstupenku (platba kartou) a vytiskněte si ji z pohodlí domova. Přímý prodej vstupenek najdete v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77.