Antonín Mühlhansl - Poděkování městu Boskovice

Neděle 13. 11. 19:00
Zámecký skleník
Hudba
190Kč

Antonín Mühlhansl svým osobitým hudebním projevem, žánrovým přesahem, multiinstrumentální a interpretační výbavou představuje typ univerzálního hráče s akcentem na využití saxofonu jako klasického koncertního nástroje v oblasti artificiální hudby.

Vystupuje jako sólista s českými a moravskými filharmonickými orchestry. Hraje na recitálech a uplatňuje se jako interpret soudobé hudby, také jako vyhledávaný orchestrální a studiový hráč na všechny druhy saxofonů a klarinetů. Uskutečnil řadu nahrávek pro Český rozhlas a Českou televizi. Podílel se na řadě hudebních a divadelních projektů, muzikálových a multižánrových produkcí. Prošel mnoha soubory (např. Orchestr Karla Vlacha, Orchestr Gustava Broma, Saxofonové kvarteto Bohemia, Javory beat - Hana a Petr Ulrychovi, B-Side Band apod.) a tyto cenné hudební zkušenosti využívá také jako pedagog na Konzervatoři Brno a Konzervatoři P. J. Vejvanovského Kroměříž.

V Boskovicích se narodil, prožil dětství a mládí a získal pevný základ hudebního vzdělání a také zkušenosti v několika uměleckých souborech, podobně i synovec Tomáš Mosler. Městu Boskovice proto často děkuje za tyto vzpomínky na první léta muzicírování a setkávání se s hudbou.

"Věřím, že i pro mého syna a dceru je hudba a hra na hudební nástroje obohacením. A návštěva Boskovic je pro nás všechny vždy událostí společenskou, protože tu máme nejbližší rodinu a kromě toho i krásnou přírodu. Boskovice jsou pro nás vřelým poutem. Společným koncertem gratulujeme k významnému výročí našeho města, 800 let od první písemné zmínky."

Na koncertě vystoupí:

Antonín Mühlhansl - altový saxofon, tenorový saxofon, klarinet
Dagmar Mühlhanslová - klavír
Anna Mühlhanslová - příčná flétna
Antonín Mühlhansl Jr. - klarinet
Tomáš Mosler - klarinet

Trio Zenzero
Radek Mattuš - hoboj
Hana Drtílková - fagot
Tomáš Mosler - klarinet

Program: George Gershwin, Gabriel Fauré, Francis Poulenc, Paul Bonneau, Pedro Iturralde, Jacques Ibert, Béla Bartók, Henri Tomasi

Vstupné: 190 Kč na místě / 150 Kč v předprodeji / 120 Kč studenti a senioři

Zakupte si zde na webových stránkách eVstupenku (platba kartou online) a vytiskněte si ji z pohodlí domova. Přímý prodej vstupenek najdete v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77.

Upozornění: Zakoupení eVstupenky platbou Kreditem se týká pouze majitelů naší Věrnostní karty. Dvě hodiny před začátkem akce již nelze zakoupit eVstupenky kartou online.