David Dorůžka Trio (CZ)

Koncert z cyklu Jazz and Blues Boskovice 2017/18
Středa 24. 1. 19:00
Zámecký skleník
Hudba
150Kč

Kytarista a skladatel David Dorůžka, jehož význam i aktivity výrazně přesahují české hranice, vystoupí s programem ze svého nového autorského alba "Autumn Tales".

UPOZORNĚNÍ! Na dnešním koncertu ze zdravotních důvodů nevystoupí bubeník Martin Novák. Kytarista David Dorůžka odehraje koncert „pouze“ s kontrabasistou Jiřím Slavíkem. Věříme, že zážitek z koncertu bude i tak výborný. Děkujeme za pochopení.

CD "Autumn Tales" vyšlo u vydavatelství Animal Music na sklonku roku 2016, server Lidovky.cz ho hodnotí jako "mistrovské dílo", časopis Rock&All jako "nadčasové příběhy" a portál Jazzport.cz zmiňuje, že je to "neobyčejně lahodná deska".

Dorůžkova tři starší alba se pyšní cenou Ande?l za jazzové album roku, jako sideman se muzikant objevil na více než 25 CD. Dorůžkovo současné trio vyniká výjimečně dynamickou a citlivou souhrou, která je hluboce zakořeněná v jazzové tradici. Nebojí se ale experimentů a propojování s jinými hudebními žánry, od rockových vlivů nebo rytmů Blízkého východu k adaptacím lidových melodií i skladeb klasického repertoáru.

Vstupné: 150 Kč na místě / 120 Kč v předprodeji / 60 Kč studenti

On-line rezervace míst platí vždy 3 dny. Pokud si rezervované místo včas nezakoupíte v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77, tak rezervace propadá. Můžete si ale zde na našem webu zakoupit e-vstupenku (platba kartou) a vytisknout si vstupenku s čárovým kódem z pohodlí domova.