Dominika Weiss Hošková a Jiří Hošek

Koncert z cyklu Kruh přátel hudby 2017/18
Středa 25. 4. 19:00
Synagoga maior
Hudba
120Kč

Židovská hudba pro dvě violoncella a klezmer. Vynikající mladá violoncellistka Dominika Weiss Hošková se po návratu ze zahraničního studia v Jeruzalémě dnes řadí k nejvýraznějším osobnostem současné české violoncellové školy, což dokázala i v řadě prestižních mezinárodních soutěží. Se svým otcem a učitelem, renomovaným violoncellovým virtuózem a mnohaletým pedagogem pražské HAMU doc. Jiřím Hoškem, také vystupuje doma i v zahraničí, přičemž s velikým ohlasem se setkávají violoncellové kompozice židovských skladatelů 19. - 20. století. Program je sestaven z děl autorů, z nichž většina měla být v době holokaustu vymazána ze světové hudební historie: Ernst Bloch, Jiří Hošek, Max Ch. F. Bruch, David Popper.

Účinkují:
Dominika Weiss Hošková - violoncello
Jiří Hošek - violoncello, varhany

Úryvky z knihy Helgy Weissové "Deník 1938-1945" v režii Mgr. Věra Venerové přednesou studenti Gymnázia Boskovice Johana Fialová, Andrea Šrámková a Veronika Šejbová.

Vstupné: 150 Kč na místě / 120 Kč v předprodeji / 60 Kč studenti

On-line rezervace vstupenek platí vždy 3 dny. Pokud si rezervovanou vstupenku včas nezakoupíte v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77, tak rezervace propadá. Můžete si ale zde na našem webu zakoupit e-vstupenku (platba kartou) a vytisknout si vstupenku s čárovým kódem z pohodlí domova.