Festival Boskovice - letos trochu jinak!

Pátek 28. 8. 9:00
Boskovice
Hudba
750Kč / 600Kč

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice letos proběhne v komornější variantě s omezenou návštěvnickou kapacitou. Organizátoři zvou na třídenní festival ve dnech 28. – 30. srpna. Připravená je žánrově pestrá UNI scéna, česko-německá jazzová scéna, blues, divadla interiérová i v plenéru na boskovickém hradě, ve farské zahradě či site specific projekty, dále hudebně-divadelní stan Potrvá, výstavy, čtení a přednášky. Nebude chybět kinematografie, a i když na scéně letního kina letos výjimečně nevystoupí hudebníci, o filmové projekce návštěvníci nepřijdou. Program se mimo jiné zaměří na polskou kulturu a historii.

Poprvé v dlouhé historii festivalu jsme ho nemohli uskutečnit v plnohodnotném rozsahu a v obvyklém termínu, říká hlavní dramaturg programu Antonín Kocábek. Rozhodli jsme se ale nakonec to nevzdat, a využít všechny dostupné možnosti. Sice jsme museli některá nejznámější jména posunout až na příští ročník, ale i tak si myslíme, že nabízený program nezaostává za předchozími roky, a má co nabídnout. Nabídka filmové scény opět vydá za samostatný filmový festival, v hudbě máme i tentokrát velmi široký žánrový záběr a tradičně mnoho jmen, o kterých se mluvit spíš teprve bude, a ani při zkráceném programu jsme nezapomněli na příznivce literatury, divadla či výtvarného umění.

Mezi prvními potvrzenými kapelami jsou Květy a to hned v několika sestavách, Mucha, Palma, Makak Akustikus, Evolet, Slut, První hoře, ZVA 12–28 Band, Past, Dingo, Phoenix Quartet, MarZ, I Love You Honey Bunny, Branko’s Bridge, On The Roof, Ciśnienie. Zahrají také 20 000 židů pod mořem, Povodí Ohře nebo čerstvá držitelka ceny Anděl Beata Hlavenková se svou Kapelou snů.

Divadelní spolek Jedl uvede představení Karola Wojtyły Miláček/Píseň písní, divadlo Kolonie představení pro děti Bacha na Bacha, Masobeton site specific představení, číst budou Martin Trdla, Jiří Šimáček a Magda Kolářová, přednášet Petr Blažek, vystavovat fotograf Jindřich Štreit, slovenský kolektiv Hogwash a fotografka a filmařka Agnieszka Traczewska.

Další programové body budou postupně zveřejňovány, předprodej na akci startuje 1. července.

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice, který pořádá Unijazz ve spolupráci s městem Boskovice a rodinou Mensdorff-Pouilly, slaví letos osmadvacet let na kulturní scéně. Každý rok nabízí návštěvníkům hudební vystoupení, filmové projekce, výstavy, čtení i rukodělné a pohybové dílny.

Plnohodnotný ročník festivalu proběhne 8. – 11. 7. 2021, již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a držitelé je budou moci využít na letošní alternativní variantu ve dnech 28. – 30. 8., nebo ponechat na rok příští. Oceníme, pokud nám dáte vědět, kdy vstupenky využijete, prosíme výhradně na e-mail vstupenky-festival-boskovice@unijazz.cz. Výhradně na tuto adresu prosím směřujte případné dotazy.

Vstupenky na festival Boskovice - letos trochu jinak! budou v předprodeji od 1. 7. 2020 do 27. 8. 2020 za 750 Kč, pro studenty za 600 Kč.
A to v sítích smsticket a GoOut, nebo MIS Boskovice (Masarykovo nám. 3/1, Boskovice) či v Univerzitním kině Scala (Moravské nám. 127/3, Brno).

Členské vstupenky za 450 Kč budou k dostání pouze v kanceláři Unijazzu v Kaštanu (Bělohorská 150, Praha 6), v Prostoru (Hradní 3, Boskovice) a samozřejmě na místě.

V každém případě doporučujeme využít předprodej, protože vstupenek je ze známých důvodů jen omezený počet.

Festival se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Města Boskovice, Česko-polského fóra MZV ČR, Jihomoravského kraje, Česko-německého fondu budoucnosti, Státního fondu kultury ČR, Nadačního fondu obětem holocaustu, Polského Institutu v Praze, Nadace Život umělce, MP Holding a firmy Lanik.

www.boskovice-festival.cz

FB událost: www.facebook.com/events/481565065733457/

Fotografie ke stažení zde: https://bit.ly/Boskovice_2020

 

YouTube:

Květy https://youtu.be/Y5EWpQSAm-Y 

Mucha https://youtu.be/nOPGKHbCG6o

Palma https://youtu.be/vaBTUOgn0fc

Makak Akustikus https://youtu.be/qbErkJS33uc

Evolet https://youtu.be/gwpI2GGnwyw

První hoře https://youtu.be/htuiqIY5uPw

Dingo https://youtu.be/2cG0-DXROHA

MarZ https://youtu.be/oPl4OaaP5dM

I Love You Honey Bunny https://youtu.be/lNA-7oLVXaQ

Branko’s Bridge https://youtu.be/4dxnQFCJN8g

Povodí Ohře https://youtu.be/Z9pgMo5Fgqc

Beata Hlavenková https://youtu.be/AA4BPWBpzss