Festiválek bez bojů a válek 2022

Pátek 5. 8. 18:00
Za muzeem
Hudba

Již tradiční boskovický festiválek, který letos nabídne jednodenní hudebně-divadelní program v šapitó za muzeem.

Můžete se těšit na kombinaci klezmeru a balkánské hudby, to vše říznuté funky a hiphopem v podání kapely Tygroo. Dále se můžete těšit na kombinaci world music a electro swingu v podání kapely Timudej. Nebude chybět ani závěrečná party s DJ Ámma a zahajovací koncert v podstatě lokálního jazz piano tria s názvem Veřejně nepřístupná vodní plocha. A chybět nebude ani tradiční improvizační divadelní zápas.

Program:

18:00 Veřejně nepřístupná vodní plocha
19:30 Lísky vs. Poločas nápadu (improzápas, divadlo)
22:00 Timudej
00:00 Tygroo
01:00 DJ Ámma

Vstupné: dobrovolné

 

Tygroo

Kapela Tygroo vynalézavě kombinuje tradiční žánry jako klezmer a balkánskou hudbu s žánry moderními, jako jsou například funk a hiphop, ale také dubstep a další elektronická hudba. To vše hrají na akustické nástroje, především dechy a bicí, což kapele dodává velmi výraznou barvu a energii, jejíž vlny vás zanesou tu do New Orleans, tu na Guču nebo do Oděsy, tu zas do newyorského metra. Přijďte si poslechnout Balkan-Drumnbass, Disco-Dubstep, Klezmer-Funk, Brasshouse, Cave Music, Trashdisco a kdo ví co ještě! 

Timudej

Hudebně se kapela Timudej pohybuje na rozhraní více stylů počínaje odnožemi world music (jako samba nebo balkánské rytmy), přes electro swing či přímočarý pop, až po elektronické beaty. Skupina tyto inspirace přetváří podle vlastních představ, svými texty je doplňuje o poeticko-dadaistické pojetí života a vyznává se v nich ze svého – podle vlastní charakteristiky – „bezmezného obdivu ke všem ženám světa“.

Veřejně nepřístupná vodní plocha

Jazz piano trio, kde se vám za titulním pianem představí Michal Jun, na kontrabas boskovický David Liber a na bicí letovický Matyáš Hokl. Jejich hudba je ukotvena v jazzu, ale zbytečné mantinely ani přehrady si rozhodně nenastavují a jejich cílem je co nejvěrněji interpretovat vlastní pocity, nálady a pnutí.

Improzápas Lísky vs. Poločas nápadu

Improvizační zápasy jsou skvělou zábavou, kde může divák ovlivnit dění na jevišti svým námětem a názorem. Dva týmy se navzájem utkávají v improvizacích na divácká témata. Cílem není navzájem se vyřadit, ale společně vytvářet kvalitní improvizaci. Tentokrát vás čeká divadelní souboj mezi Boskovicemi a Prahou.