Generál Pavel: Žijeme v (ne)bezpečném světě?

Beseda
Úterý 21. 4. 18:00
Zámecký skleník
Přednáška
100Kč

ZRUŠENO! Jednáme o náhradním podzimním termínu. Vstupenky zůstávají v platnosti. Děkujeme za pochopení.

Beseda s armádním generálem ve výslužbě, bývalým předsedou vojenského výboru NATO a předsedou spolku Pro bezpečnou budoucnost.

V poslední době slýcháme od nejvyšších představitelů státu, že žijeme v jedné z nejbezpečnějších zemí světa, v zemi, která není vystavena žádnému bezprostřednímu ohrožení a že největším z těch nepřímých je mezinárodní terorismus. Zároveň se v médiích často dočteme o probíhající válce s různými přívlastky - informační, kybernetické nebo hybridní. Vidíme záběry z konfliktů v Afghánistánu, Sýrii, Iráku, Libyi, Mali, na Donbase a na mnoha dalších místech. Bezpečnostní služby varují před nepřátelskými aktivitami Ruska, Číny, Iránu, nebo Severní Koreje. Jsme skutečně ostrůvkem bezpečí v moři nestability a konfliktů? Dotýkají se tyto a další hrozby České republiky? Pokud ano, tak do jaké míry? A můžeme s tím vůbec něco dělat?

Arm. gen. (v.v.) Ing. Petr Pavel, M.A. - armádní generál ve výslužbě, bývalý předseda vojenského výboru NATO, předseda spolku Pro bezpečnou budoucnost

Petr Pavel (*1961) je armádní generál ve výslužbě, který dosáhl nejvyšších vojenských postů jak v Armádě ČR - náčelník Generálního štábu (2012-2015), tak i v Severoatlantické alianci - předseda vojenského výboru NATO (2015-2018). Do této prestižní pozice byl zvolen jako první představitel postkomunistických států. Vojenskou dráhu započal již v roce 1975, když nastoupil na Vojenské gymnázium v Opavě, následně absolvoval studia ve Vysoké vojenské škole pozemního vojska ve Vyškově, postgraduální studium zpravodajství na Vojenské akademii v Brně, vysokou štábní školu v Camberley (Velká Británie), Královskou akademii obranných studií v Londýně (2005) a na King's College London, kde získal titul Master of Arts (M.A.) v oboru mezinárodních vztahů (2006). Velitelské posty zastával u výsadkové průzkumné čety zvláštního určení v Prostějově, u útvarů vojenského zpravodajství, společných sil i jako zástupce Armády ČR v mezinárodních institucích. Byl účastníkem několika zahraničních vojenských misí a za vykonané hrdinské činy obdržel řadu vyznamenání AČR i vysoké zahraniční řády, mj. nejvyšší vyznamenání Francie a USA. Od svého odchodu do zálohy ke konci roku 2018 se věnuje přednáškám a popularizaci otázek obrany a zahraniční politiky. S cílem posilovat bezpečnost, občanskou společnost a demokratické hodnoty v České republice založil spolek Pro bezpečnou budoucnost.

Vstupné: 130 Kč na místě / 100 Kč v předprodeji

Zakupte si zde na webových stránkách e-vstupenku (platba kartou) a vytiskněte si ji z pohodlí domova. Přímý prodej vstupenek najdete v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77.