Hlasy: Marešová/Yasinski/Vašíček a Martina Trchová Trio

Multižánrový hudební večer
Pátek 23. 2. 19:00
Zámecký skleník
Hudba
300Kč

Multižánrový hudební večer plný worldmusic, folku, s prvky jazzu. Hlasy tří výborných zpěvaček Ivy Marešové, Martiny Trchové a místní Kamily Hrnčířové se rozezní sálem Zámeckého skleníku. Srdečně zvou KZMB a společnost Gatema a.s.

Line-up:
19.00 - 19.20 Le Malér Trio
19.30 - 20.45 Martina Trchová Trio
21.00 - 22.15 (22.30) Marešová/Yasinski/Vašíček

Marešová/Yasinski/Vašíček
Worldmusic plná vášně, radosti, dravosti, ale i klidu. Nekompromisní a syrové aranžmá písní je postaveno převážně na zvuku akordeonu fenomenálního běloruského akordeonisty Aliaksandra Yasinského a osobitém projevu zpěvačky Ivy Marešové. Posluchačům se nabízí naprosto unikátní a na domácí scéně zcela ojedinělý hudební dialog, do kterého vstupuje se svou kytarou i vynikající kytarista Michaela Vašíček. Ve svých písních obnažují čistou a neotřelou formou slovanské hudební kořeny. Prostě strhující autentický hudební zážitek, který si budete chtít prožít opakovaně.

Martina Trchová Trio
Pražská písničkářka a zpěvačka. Za dobu svého působení získala několikero ocenění za svou autorskou tvorbu (Zahrada, Porta, Folkový Kvítek apod.). V roce 2005 jí vydavatelství Indies records vydalo debutové album Čerstvě natřeno, jež bylo kritikou vysoce hodnoceno. V dubnu 2010 příchází Martina Trchová s novým albem, které nese název Takhle ve mně vyjou vlci. Své druhé CD připravila s hudebníky Patrikem Henelem a Radkem Polívkou, se kterými pravidelně vystupuje v triu od roku 2009. Písně hudebně postavené na zpěvu, kytaře a kontrabasu textově odráží tematiku lidské svobody, vztahů a motivů města, přičemž hudba jemně proplouvá napříč hudebními žánry. Triu hudebníků jde především o tvar písničky, která chce promlouvat k lidem, zastavit čas a otevřít prostor, ve kterém sem tam zamrazí.

Le Malér Trio
Tři mladí Boskováci, co se "snažijou" ladit covery do gypsy-jazzu, stylu zrozeného z muzikantského umu francouzských cikánů. Hrajeme něco mezi jazzem, chansonem a cimbálkou. Instrumentální výkony negarantujeme, ale zpěvačka má fakt pěkný oči (a hlas).

Vstupné: 300 Kč na místě / 250 Kč v předprodeji / 120 Kč studenti

On-line rezervace míst platí vždy 3 dny. Pokud si rezervované místo včas nezakoupíte v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77, tak rezervace propadá. Můžete si ale zde na našem webu zakoupit e-vstupenku (platba kartou) a vytisknout si vstupenku s čárovým kódem z pohodlí domova.