Honzírek/Klečka/Wiesnerová

Kruh přátel hudby 2018/19
Středa 6. 3. 19:00
Zámecký skleník
Hudba
160Kč

Italská virtuosní hudba 19. století - Giovanni Bottesini a Niccolo Paganini v podání 2 vynikajících kontrabasistů, Adama Honzírka (Mladkov u Boskovic) a jeho profesora Pavla Klečky. Na klavír doprovází Marie Wiesnerová.

Adam Honzírek, se řadí k absolutní špičce ve svém oboru nejen v České republice, ale také v Evropě. Vyhrál řadu soutěží a od ledna letošního roku je vedoucím kontrabasové skupiny České filharmonie. V současné době je studentem 5. ročníku Konzervatoře Jana Deyla ve třídě Pavla Klečky. Tři roky po sobě získal ocenění "nejlepší student".

Jeho kantor Mgr. Pavel Klečka vychoval řadu absolventů, kteří našli uplatnění v předních českých orchestrech a seskupeních, na stejné škole získal ocenění "nejúspěšnější pedagog šk.r. 2017/2018. Je vedoucím kontrabasové skupiny PKF - Prague Philharmonia a členem kontrabasové skupiny Národního divadla.

PaeDr. Marie Wiesnerová je laureátkou soutěže O cenu Beethovenův Hradec a od ČHF získala ocenění za nejlepší provedení české soudobé skladby. Se svým manželem Danem Wiesnerem vytvořili klavírní čtyřruční duo. Učí na Konzervatoři Jana Deyla.

Vstupné: 160 Kč na místě / 130 Kč v předprodeji a senioři / 70 Kč studenti

On-line rezervace míst platí vždy 3 dny. Pokud si rezervované místo včas nezakoupíte v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77, tak rezervace propadá. Můžete si ale zde na našem webu zakoupit e-vstupenku (platba kartou) a vytisknout si vstupenku s čárovým kódem z pohodlí domova.