Janáčkovo kvarteto

Kruh přátel hudby
Čtvrtek 24. 10. 19:00
Evangelický kostel
Hudba
140Kč

Janáčkovo kvarteto vzniklo na brněnské konzervatoři v roce 1947 z řad studentů. Pro vynikající interpretaci jeho díla získalo po několika letech právo nést jméno Leoše Janáčka. Od roku 1955 ve složení Jiří Trávníček, Adolf Sýkora, Jiří Kratochvíl a Karel Krafka začalo koncertovat v zahraničí a postupně se stávalo proslulým ve všech světadílech.

Jeho koncerty byly kritikou hodnoceny v superlativech, bylo hostem na významných festivalech a natočilo řadu gramofonových snímků pro přední gramofonové společnosti.

Padesát let činnosti si vynutilo postupné změny v obsazení. Nezměněno však zůstává pracovní krédo souboru, jež usiluje o dosažení expresívního projevu na pozadí komorní kázně. Navazuje organicky na nejlepší tradice české a moravské hudebnosti a je častým hostem na zahraničních pódiích.

Program:
Joseph Haydn: Smyčcový kvartet D dur, op. 64, č. 5 „Skřivánčí“
Dmitrij Šostakovič: Smyčcový kvartet č. 7, fis moll, op. 108
Petr Iljič Čajkovskij: Smyčcový kvartet č. 1, D dur, op. 11

Nyní hraje kvarteto ve složení:
Miloš Vacek (první housle)
Richard Kružík (druhé housle)
Jan Řezníček (viola)
Břetislav Vybíral (violoncello)

Vstupné: 170 Kč na místě / 140 Kč v předprodeji

Zakupte si zde na webových stránkách e-vstupenku (platba kartou) a vytiskněte si ji z pohodlí domova. Přímý prodej vstupenek najdete v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77.