Klára Veselá a Luciano Mayaci | Jinotaj

Promenádní Open Mic vol. 38
Neděle 12. 7. 15:00
Park u Zámeckého skleníku
Hudba

Promenádní Open Mic (vol. 38), kde vystoupí duo Klára Veselá a Luciano Mayaci, dále pak folková skupina Jinotaj Kamily Škvrnové.

Jazzový kytarista, aranžér a skladatel Luciano Mayaci se věnuje autorským projektům především v oblasti jazzu, ale nebrání se různorodým hudebním stylům. Je absolventem jazzových kurzů kytaristů Milana Kašuby a Viléma Spilky. Spolupracoval s kapelami Batu (jazz/art pop rock/chanson), Panenka vyzutá (world music), Milan Kašuba a přátelé. Dale účinkoval v projektech se zpěvákem Petrem Šmiřákem, cimbalistkou Janou Schejbalovou a s malířem Vladimírem Roku 2013 vydal první autorské CD Pohádky o zrcadlech. Dále spolupracoval na CD Usínačky (2014) zpěvaček Petry Černocké a Báry Vaculíkové. Je autorem scénáře a realizace hudby filmu O sloních věcech. Spolupracuje s Divadlem Archa v Praze (Země zaslíbená) a s Městským divadlem Brno (muzikály Zamilovaný Shakespeare, Cikáni jdou do nebe, Evita, Bídníci, Nahá můza atd.). Spolupracuje s Filharmonií Hradec Králové a Filharmonií Brno. Od roku 2016 se intenzivně věnuje vlastnímu projektu POKOJ 36, jenž je polyartovým pokusem o komplexní scan duše autora a její univerzální vyjádření napříč formami.

Písničky a skladby Kláry Veselé jsou nadžánrové, protože akordeon je opravdovým hudebním chameleonem. Přesto Klára zpívá a hraje s radostí, energií a vášní, kterou dokáže rychle proměnit v procítěné hudební plochy. Inspiruje se rytmikou argentinského tanga a je ovlivněna francouzskými valčíky a italským jazzem. To vše spojuje její jihomoravské cítění. V roce 2012 vyšlo její první CD Vlnohraní (vydal Cimbal Classic), které zachycuje čistě akordeonové skladby, ale i první autorské šansony. Nyní představuje autorský písničkářský projekt a CD Hrát a zpívat (2017). Vystudovala brněnskou konzervatoř, obor akordeon, zpěv a hudební vědu v Brně. Má za sebou pestrou koncertní i studiovou spolupráci s kapelami Cymbelín (CD Těba), Tomáš Kočko a orchestr (CD Poplór, Velesu), Bezobratři, Cimbal Classic (CD Malý kousek nad zemí), Alband J. A. Kronka. Dále účinkovala v orchestrech brněnských divadel (Národní divadlo Brno, Městské divadlo Brno, Husa na provázku), spolupracovala s fransouzským šansoniérem Joelem Brosem (Avant de partir), Zorou Jandovou (CD Fifty fifty), Světlanou Nálepkovou, Chantal Poulain, Marií Puttnerovou, smyčcovým kvartetem Indigo Quartet a s mandolínistou Martinem Krajíčkem. Jako zpěvačka spolupracuje se souborem argentinského tanga Tango Quartetto Re. Campo. Sólově i v duu s kytaristou Lucianem Mayacim představuje šansonový projekt a CD Hrát a zpívat. Nově vydávají CD Delicia, 2019.

Jinotaj (folk, Hradec Králové) vznikl v létě 2016 a prvním společným vystoupením byl táborák v Osadě vycházejícího slunce. Kapela v současné době vystupuje spíše v rámci regionu a to buď ve složení dvě kytary, zpěv a perkuse nebo Kamila sama. Kamilin postoj k hudbě vystihuje heslo na jejich stránkách: „Jedině to, co vychází ze srdce, má opravdový smysl“.

Kamila Škvrnová - autorka, zpěv, kytara
Antonín Pevala - klasická kytara 
Adéla Škvrnová - perkuse

Vstupné dobrovolné.