Komedianti na káře + Pružiny | Den dětí

Neděle 31. 5. 14:00
Zámecký skleník
Divadlo
70Kč

Upozornění! Kvůli nepřízni počasí proběhne akce v budově Zámeckého skleníku. Počet míst omezen na 100 návštěvníků.

V rámci Mezinárodního dne dětí jsme připravili tematické odpoledne v parku u Zámeckého skleníku. Komedianti na káře zahrají Furiantskou pohádku, budou připraveny dětské dílny, hry pro děti a folkové písně současných interpretů zahraje skupina Pružiny.

Komedianti na káře: Furiantská pohádka
Netradiční pohádka o dvou furiantech, bláznivé princezně a zlém drakovi. Vše se spoustou žebříků, štaflí a jiných věcí.

Pružiny
Pětice v pruhovaných tričkách, prostě hudební skupina z Boskovic. Poprvé si společně dva z jejich současných členů zahráli již v roce 2010. Folkové písně současných interpretů mají v jejich podání velkou popularitu u posluchačů všech věkových kategorií. V celostátní soutěži Brána získali v roce 2013 Cenu za instrumentální výkon a v roce 2015 celkově 3. místo v kategorii do 15 let. Dalším úspěchem bylo vítězství v soutěži Olešnický kvítek a tím i možnost účastnit se festivalu Olešnická kytka v červnu 2016. Ten se konal 4. 6., kde Pružiny vyhrály v soutěži diváků Olešnický talíř, jehož vlastnictví se jim v roce 2017 podařilo obhájit. Jejich hraní je stále slyšet hlavně v Boskovicích, kterým věnovali svoji prvotinu "To naše město".

Jiří Krajíček (17 let, zpěv, mandolina, el. kytara, ukulele)
Eliška Aubrechtová (16 let, zpěv, kytara, flétna, příčná flétna)
Kateřina Krajíčková (19 let, zpěv, klarinet, irská flétna, step)
Anna Oujeská (18 let, zpěv, housle, kytara)
Matyáš Plch (15 let, baskytara)

Harmonogram:
14.00 - 18.00 Dětské dílničky a hry
15.00 - 16.00 Komedianti na káře: Furiantská pohádka
17.00 - 18.00 Pružiny

Den dětí proběhne za dodržení hygienických pravidel, které zpracovalo Ministerstvo zdravotnictví ČR. Na akci bude umožněn vstup pouze pro 300 osob. Vstupenku si v ideálním případě koupíte zde on-line. Koupit lze také v předprodeji osobně v Městském informačním středisku Boskovice. Občerstvení u Zámeckého skleníku Restaurace 29 bude otevřené. Rodiče zveme na točené pivo, děti na limo a k zakousnutí budou připraveny tortilly. Součástí akce je i mini jarmark.

Vstupné: 70 Kč na místě / 50 Kč v předprodeji

Zakupte si zde na webových stránkách e-vstupenku (platba kartou) a vytiskněte si ji z pohodlí domova. Přímý prodej vstupenek najdete v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77.