Kristýna Znamenáčková a Michal Ševčík

Kruh přátel hudby 2016/17
Čtvrtek 18. 5. 19:00
Zámek Boskovice
Hudba
140Kč

Závěrečný koncert cyklu Kruh přátel hudby 2016/2017, kde se představí boskovická klavíristka Kristýna Znamenáčková společně s houslistou Michalem Ševčíkem.

Kristýna Znamenáčková se narodila a žije v Boskovicích. Je absolventkou boskovického gymnázia a Konzervatoře Brno, kde studovala pod vedením Dagmar Pančochové a roku 2012 absolvovala Klavírním koncertem č. 1 Sergeje Prokofjeva. Za svůj absolventský výkon získala ocenění Nadace Antonína Moravce. Studovala AMU v Praze u Františka Malého, v současnosti ukončuje svá magisterská studia na JAMU v Brně pod vedením Aleny Vlasákové a Jana Jiraského. Zaměřuje se na interpretaci hudby 20. století s důrazem na tvorbu Bohuslava Martinů (na podzim roku 2015 zvítězila v soutěži Nadace Bohuslava Martinů v Praze), věnuje se se komorní hře s mnoha sólisty i ansámbly. Pracuje jako učitelka hry na klavír, korepetitorka a učitelka španělského jazyka.

Michal Ševčík pochází z Uherského Hradiště. Hru na housle vystudoval na VŠMU v Bratislavě pod vedením Petera Michalici. Aktivně se podílel na sólové i souborové hře, působil ve VUS Ondráš a byl členem Trávníčkova kvarteta. V současnosti pracuje jako pedagog na ZUŠ v Blansku, kde vede vlastní smyčcový soubor a nadějný Jazz Quartet Rumena Jančeva.

Program:
Bohuslav Martinů: Motýli a rajky, H. 127
Bohuslav Martinů: Sonáta pro klavír, H. 350
Leoš Janáček: Po zarostlém chodníčku, 2. řada (výběr)
Leoš Janáček: Sonáta pro housle a klavír

Vstupné: 140 Kč na místě / 120 Kč v předprodeji

On-line rezervace míst platí vždy 3 dny. Pokud si rezervované místo včas nezakoupíte v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77, tak rezervace propadá. Můžete si ale zde na našem webu zakoupit e-vstupenku (platba kartou) a vytisknout si vstupenku s čárovým kódem z pohodlí domova.