the KUH trio

Jazz and Blues Boskovice 2021/2022
Úterý 5. 10. 19:00
Zámecký skleník
Hudba
190Kč

Objev roku 2018! Trio tvoří vynikající rakouský kytarista žijící ve Vídni Edi Köhldorfer, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic. Program tria se skládá ze známých jazzových standardů a originálních skladeb (Köhldorfer, Uhlíř).

Vstupné: 190 Kč na místě / 150 Kč v předprodeji / 120 Kč studenti a senioři

Zakupte si zde na webových stránkách e-vstupenku (platba kartou) a vytiskněte si ji z pohodlí domova. Přímý prodej vstupenek najdete v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77.

EDI KÖHLDORFER- KYTARA
Studoval klasickou kytaru na universitě v Grazu a a jazzovou kytaru na konzervatoři ve Vídni a proto se cítí doma jak v klasické, tak i v jazzové hudbě.
Spolupracoval s význačnými jazzovými interprety jako Biréli Lagr?ne, Dee Dee Bridgewater, Barbara Dennerlein, Thomas Gansch. V klasické hudbě spolupracoval s Wiener Symphonikern, Radiosymphonie Orchester Wien, Tonkünstler Orchester.
Je taky velmi žádaný kytarista v rámci popové muziky. Edi Köhldorfer natočil pod svým jménem mnoho CD a vystupoval mimo Australii na všech kontinentech.

FRANTIŠEK UHLÍŘ - BASS
Absolvent konzervatoře v Brně (1965-1971). Dlouhá léta byl členem skupiny SHQ Karla Velebného, Baroque Jazz Q a skupin pianisty E. Viklického a v roce 1987 založil vlastní skupinu "FUT -František Uhlíř Team."
Rejstřík jeho četných aktivit zahrnuje i spolupráci s různými mezinárodními skupinami a sólisty (East- West Connection, Czech - Norwegian Band, Europlane Orchestra, D. Weckl, B.Moses, P.Woods, S. Costanzo, J. Newman, T.Curson, B. Bailey, P. Wilson, S. Nistico, S. Hamilton, S. Robinson, S. Wilkins, D. Goykovich a další).
Účinkoval na koncertech a festivalech ve většině evropských zemí, ale také v USA, Kanadě, Vietnamu, nebo třeba i v Japonsku.

JAROMÍR HELEŠIC - DRUMS
Vyrůstal na jižní Moravě v Mikulčicích. Od konce 60 let žije v Praze, kde působil v různých jazzových formacích (Jazz Half Sextet, Jazz Nova), než zakotvil ve skupině kontrabasisty Luďka Hulana Jazz Sanatorium. V 70. letech se stal Jaromír Helešic jedním z nejlepších a nejžádanějších hráčů na bicí nástroje u nás (Impuls, Energit L. Andršta, Jazz Q M. Kratochvíla, Pražský Big Band, Milan Svoboda Q, R. Dašek Trio). Jaromír Helešic vystupoval s různými hudebními projekty po celé Evropě, v USA a v Indii.