Mandolínový festival - sobota

Jednodenní vstupenka
Sobota 8. 4. 20:00
Zámecký skleník
Hudba
150Kč

Pružiny (Boskovice), Peter Luha a Jozef Scheiner (SK) a Krajíček, Stieranka, Valenčík (ČR/SK). Sobotní program prvního mezinárodního mandolínového festivalu v České republice.

Své hudební kolegy zve do Boskovic Martin Krajíček, který patří bezpochyby k předním mandolinistům u nás. Víkend 7. - 9. 4. 2017 plný koncertů v krásném prostředí boskovického Zámeckého skleníku, v Kafe zarohem, se závěrečným koncertem Mandolínového orchestru v hudebním sále zámku.

Program:

Sobota 8. 4. 2017
20.00 Zámecký skleník

- Pružiny (Boskovice)
- Peter Luha a Jozef Scheiner (SK)
- Krajíček, Stieranka, Valenčík (ČR/SK)
- jamsession

Vstupné na pátek: 150 Kč

+ 2 koncerty zdarma v Kafe za rohem
16:00 Tři grácie - děti Plzeň, Petr Vrobel a další
17.00 Pružiny - Boskovice, Martin Vejvoda (Praha) - ukulele a další

On-line rezervace vstupenek platí vždy 3 dny. Pokud si rezervovanou vstupenku včas nezakoupíte v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77, tak rezervace propadá. Můžete si ale zde na našem webu zakoupit e-vstupenku (platba kartou) a vytisknout si vstupenku s čárovým kódem z pohodlí domova.

Martin Krajíček (Boskovice) patří bezpochyby k nejlepším mandolinistům v České republice. Svými netradičními přístupy posouvá možnosti využití tohoto nástroje v mnoha hudebních žánrech. To ostatně dokládá i jeho bohatá diskografie a četná spolupráce s hudebními ansámbly z oblasti lidové hudby, klezmeru, bluegrassu, jazzu, popu či klasické hudby. Pravidelně také vystupuje v zahraničí, mj. v roce 2009 prezentoval v USA své skladby na prestižním sympoziu The Mandolin Symposium with David Grisman and Mike Marshall.

Peter Luha (SK) - jeho jedinečný styl hry na kytaru vychází z mixu klasických a různých netradičních kytarových technik (slap, tapping...) na elektrické a akustické kytaře bez žánrového omezení. Také hraje na baskytaru, mandolínu, zobcovou flétnu a huosle.