Markéta Cukrová a Kristýna Znamenáčková

Koncert z cyklu Kruh přátel hudby 2018/19
Pondělí 22. 10. 19:00
Evangelický kostel
Hudba
120Kč

V programu nazvaném Prvorepublikové reminiscence zazní skladby M. Ravela, C. Debussyho, G. Faurého a B. Martinů.

Mezzosopranistka Markéta Cukrová je ojedinělým úkazem na české scéně vokální hudby. Pro neobyčejnou všestrannost a cit pro styl je vyhledávanou interpretkou hudby od středověku po 20. století. Dlouhodobé úspěchy v interpretaci "staré" hudby jí vynesly spolupráci s renomovanými tuzemskými i zahraničními soubory a orchestry, s nimiž se podílela na víc než dvaceti nahrávkách.

Kristýna Znamenáčková (roz. Sedláková) pochází z Boskovic. Po maturitě na gymnáziu nastoupila na Konzervatoř Brno, po absolutoriu nastoupila na AMU do Prahy, kde pod vedením Františka Malého získala ve hře na klavír bakalářský titul. Magisterské studium absolvovala na brněnské JAMU u Aleny Vlasákové a Jana Jiraského.
K podstatným bodům její hudební aktivity patří absolventský koncert na konzervatoři, kdy provedla s orchestrem 1. klavírní koncert Sergeje Prokofjeva a za svůj výkon byla oceněna Nadací Antonína Moravce. Stěžejní bylo vítězství v soutěži Nadace Bohuslava Martinů a zvláštní cena za interpretaci Sonáty pro klavír, H. 350 v listopadu 2015. Jako laureátka soutěže Znamenáčková dostala příležitost vystoupit v lednu 2017 v Sukově síni Rudolfina a v rámci Dnů Bohuslava Martinů 2017 provést Klavírní kvintet č. 1 ve spolupráci se Stamicovým kvartetem, mnohé koncertní výkony odvysílal ČRo Vltava. Svoji alma mater reprezentovala na koncertech v Bratislavě a Grazu.
Repertoárem se zaměřuje na hudbu 20. století s akcentem právě na tvorbu Bohuslava Martinů, spolupracuje se soudobým skladatelem Vítem Zouharem, s neskrývaným zájmem o minimalistickou a témbrovou hudbu se zúčastnila mimořádných hudebních projektů .

Vstupné: 150 Kč na místě / 120 Kč v předprodeji a senioři / 60 Kč studenti

On-line rezervace vstupenek platí vždy 3 dny. Pokud si rezervovanou vstupenku včas nezakoupíte v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77, tak rezervace propadá. Můžete si ale zde na našem webu zakoupit e-vstupenku (platba kartou) a vytisknout si vstupenku s čárovým kódem z pohodlí domova.