Memoriál Karla Absolona a Josefa Augusty

800 let města Boskovice
Středa 6. 4. 15:00
Zámecký skleník
Přednáška
20Kč

Snad každý občan či občanka v České republice zná Věstonickou venuši, Moravský kras, či film Karla Zemana Cesta do pravěku. S těmito názvy jsou spojena dvě jména, Karel Absolon a Josef Augusta. Dvě nesmazatelné osobnosti české vědy, dva neutuchající propagátoři vědy, dva učenci. Oba absolvovali boskovické gymnázium a svoje rodné město milovali, a také se do něj vraceli. Memoriál si připomene práci a dílo obou velikánů. Akce je součástí Oslav 800 let od první zmínky o městě Boskovice.

Přednášky:
Mgr. Petr Kostrhun, Ph.D. - Mamutí projekty Karla Absolona
doc. RNDr. Václav Ziegler, CSc. - Vzpomínka na prof. Josefa Augustu
Mgr. Ondřej Dostál, Ph.D. - Po čem to vlastně šlapeme aneb představení geologického vývoje města Boskovice
RNDr. Jaroslav Oldřich - Absolonova stezka

O přednášejících:
Petr Kostrhun - znalec díla Karla Absolona, autor biografie o K. Absolonovi. Dr. Kostrhun je vedoucí Centra kulturní antropologie a Archeologického ústavu Moravského zemského muzea v Brně
doc. RNDr. Václav Ziegler, CSc - absolvent Přírodovědecké fakulty UK v Praze. Jeden ze žáků prof. Augusty.
Mgr. Ondřej Dostál, Ph.D. - ředitel KZMB, absolvent Přírodovědecké fakulty MU v Brně. Specializuje se na paleontologii a především studium permského života na Boskovicku.
RNDr. Jaroslav Oldřich - předseda Klubu českých turistů v Boskovicích

Vstupné 20 Kč. Akce je vhodná pro školy. Studenti a žáci vstup zdarma.

Zakupte si zde na webových stránkách e-vstupenku (platba kartou) a vytiskněte si ji z pohodlí domova. Přímý prodej vstupenek najdete v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77.