Mika-Parker-Parker Trio (USA/Polsko)

Koncert z cyklu Jazz and Blues Boskovice 2015/16
Středa 2. 3. 19:00
Zámecký skleník
Hudba
150Kč

Fenomenální americká rytmika Parker & Parker na dalším turné v triu. Ze zdravotních důvodů bohužel nahradí kytaristu Szymona Miku skvělý krakovský pianista Mateusz Palka.

Frank Parker (USA) – bicí
Frank Parker se narodil v Harvey, Illinois. Svou první bicí soupravu dostal v pěti letech. V roce 1991 získal stipendium na West Illinois University a v roce 1995 školu absolvoval s titulem v hudebním byznysu. Během své kariéry hrál s desítkami dalších vynikajících hudebníků jako jsou Freddie Hubbard, Randy Brecker, Roy Hargrove, Joe Lovano, Bobby Watson, John Patitucci, Kevin Mohogany, Bob Sheppard, Arturo Sandoval a Chris Potter. Stejně jako jeho jmenovec Mike bydlí i Frank střídavě v USA a Evropě, kde v současné době vystupuje s Ryanem Socashem a souběžně vede i vlastní soubor Frank Parker Quartet. Kromě hraní Frank tráví většinu svého času skládáním, aranžováním a produkováním své hudby. Jeho skladby lže žánrově začlenit mezi jazz, funk, afro, latinu, taneční a elektronické hudební styly.

Mike Parker (USA) – kontrabas
Rodák z New Yorku Mike Parker začal brát hudbu vážně ve 14 letech, kdy mu jeho starší bratr dal baskytaru. V 17 už vedl svou vlastní kapelu a hrát funkové a rockové koncerty po newyorských klubech. V té době se začal více zajímat o jazz a hrát na kontrabas. Mike navštěvoval newyorskou Skidmore College a jeden semestr strávil na konzervatoři v Amsterdamu. Měl příležitost studovat u některých světových basistů (Scott Colley, Reid Anderson a Reubin Rogers) a hrát s nejslavnějšími světovými jazzovými hudebníky jako jsou John Scofield, Chris Potter a Eric Harland. Školu absolvování s vyznamenáním a dokonce dostal Cenu za vynikající výsledky. Po ukončení studia se stal profesionálním hudebníkem. Ve věku pouhých 25 let má již natočené dvě alba vlastních skladeb se svou skupinou “ Mike Parker Unified Theory“ a hrál na koncertech a festivalech po celé Evropě a Americe.

Vstupné: 150 Kč na místě / 130 Kč v předprodej

On-line rezervace míst platí vždy 3 dny. Pokud si rezervované místo včas nezakoupíte v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77, tak rezervace propadá. Můžete si ale zde na našem webu zakoupit e-vstupenku (platba kartou) a vytisknout si vstupenku s čárovým kódem z pohodlí domova.