Novoroční koncert s přípitkem

Kruh přátel hudby 2019/20
Sobota 18. 1. 19:00
Zámecký skleník
Hudba
180Kč / 150Kč

Výběr světových a českých árií v podání laureátky několika mezinárodních soutěží, sopranistky Terezy Hořejšové, v doprovodu mladého klavíristy Ahmada Hedara. O přestávce bude podáván slavností novoroční přípitek za účasti vedení města.

Sopranistka Tereza Hořejšová se zpěvu věnuje od sedmi let. Vystudovala Konzervatoř v Pardubicích a pražskou HAMU. V rámci programu Erasmus studovala na Konzervatoři Giuseppe Verdiho v Miláně u Silvany Manga a současně soukromě u profesora Vladimíra Chmela. Je laureátkou několika mezinárodních soutěží včetně prestižní Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech, kde roku 2013 získala cenu Jarmily Novotné pro nejmladší českou pěvkyni, o dva roky později 1. cenu v kategorii Junior a dalších pět vedlejších cen a hned v následujícím roce 1. cenu v kategorii Píseň, spolu s dalšími zvláštními cenami. Věnuje se také koncertní činnosti v ČR i zahraničí a spolupracuje s předními klavíristy a orchestry.

Mladý klavírista Ahmad Hedar se narodil v České republice syrským rodičům. Dlouhodobě žije v Praze, kde také vystudoval střední i vysokou školu. Je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka a Akademie múzických umění, kterou absolvoval ve třídě vynikajícího klavíristy Martina Kasíka. Hedar je všestrannou osobností: kromě sólové hry na klavír, komorní hudby a doprovázení pěveckých recitálů, působí také jako korepetitor a sám se rovněž věnuje zpěvu, a to jak opernímu, tak popovému.

Vstupné: 180 Kč na místě / 150 Kč v předprodeji / 90 Kč studenti

Zakupte si zde na webových stránkách e-vstupenku (platba kartou) a vytiskněte si ji z pohodlí domova. Přímý prodej vstupenek najdete v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77.