Ochotnické divadlo Boskovice: Blboviny - REPRÍZA

Repríza představení
Středa 11. 5. 19:00
Sokolovna
Divadlo
130Kč

Jedná se o náhradní termín REPRÍZY ze dne 13. 4. 2022. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín.

Komediální férie Blboviny Jiřího Pálky je složená z 9 minipříběhů napsaných formou skečů. Celý příběh se odehrává na psychiatrii, kde hlediště tvoří čekárnu, a jeviště je ordinace psychiatra- psychoanalytika. Hlavními hrdiny jsou emočně labilní pacient Čubr a vychytralý psychoanalytik. Čubr trpí všemi základními neduhy moderního člověka: trpí ztrátou základních jistot, nízkým sebevědomím a neschopností vyrovnat se s nároky společnosti na každého jedince, pocitem osamění a nenaplněnou touhou po opravdovém citu.

Základní léčba Čubrovy psychické lability spočívá v tom, že si s psychiatrem přehrává různé situace ze svého života i života společnosti, které pak spolu hodnotí. Nejvíce prostoru je věnováno soužití mužů a žen a jejich postavení ve společnosti, kde peníze hrají významnou roli. Kdo je nemá, stává se outsidrem. Několik scének ukazuje pokrytectví společnosti a činnost institucí, kdy tržní mechanismy jsou důležitější, než sama funkce instituce. Nechybí ani satirický výpad proti sobeckým politikům.

Hrají: Martin Kejík, Lubomír Slezák, Eva Štěpánková, Alice Fialová, Jaroslav Šimon, Vlastimil Blaha, Adam Slezák

Vstupné: 130 Kč na místě / 100 Kč v předprodeji

Zakupte si zde na webových stránkách e-vstupenku (platba kartou) a vytiskněte si ji z pohodlí domova. Přímý prodej vstupenek najdete v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77.