Open Mic vol. 33

Setkání písničkářů
Středa 29. 5. 19:00
Zámecký skleník
Hudba
60Kč

Květnové písničkářské menu: folkový písničkář a literární milovník Milan Šťastný z Dobroslavic, Mija & Olda jakožto dva muzikanti ze známé folk-rockové kapely Leebanda z Adamova a folkrocková kapela Jamtour z Kroměříže.

Milan Šťastný - folk, Dobroslavice

Písničky skládá už od raného dětství. Zlom přišel v roce 1990, kdy navštěvoval kytarovou školu Pepy Streichla. Od té doby začal coby písničkář vystupovat sólo, většinou v pořadech spojených s literaturou, protože Milanovou další zálibou je literární tvorba. Asi nejzásadnější bylo účinkování v několika pořadech známého a uznávaného recitátora a propagátora poezie Mirka Kováříka.
Kromě sólového vystupování vystřídal Milan také několik kapel. Ta poslední, Dokapela, vznikla jako vedlejší produkt jeho divadelně ochotnické činnosti.

Mija & Olda - Leebanda Light Orchestra, Adamov

Míla "Mija" Peterková a Olda Valouch jsou muzikanti ze známé folk-rockové kapely Leebanda. Repertoár kapely tvoří autorské písně s folkrockovým nádechem z pera Miji Peterkové. Mija s basistou Oldou si občas odskočí zakoncertovat ve dvou a jejich písničky v křehčí akustické podobě neztrácejí na působivosti.

Jamtour - folk, Kroměříž

Jamtour je folkrocková kapela, která vznikla v roce 2006. Její počáteční členové byli tři a repertoár se skládal z písní Marsyas, Vladimíra Mišíka, ASPM, Petra Kalandry aj. V té době začaly také vznikat první autorské texty Jany Štěpánové a repertoár se rozšířil o písně Boba Dylana a další folkové ikony. V roce 2013 se kapela rozrostla o další dva členy a začala koncertovat pravidelněji, a to hlavně v regionálním měřítku. S rokem 2016 přišla i personální změna a kapela zahalila akustický folk do mírně rokového hávu.

Vstupné: 60 Kč na místě / 40 Kč v předprodeji

On-line rezervace míst platí vždy 3 dny. Pokud si rezervované místo včas nezakoupíte v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77, tak rezervace propadá. Můžete si ale zde na našem webu zakoupit e-vstupenku (platba kartou) a vytisknout si vstupenku s čárovým kódem z pohodlí domova.