Open Mic vol. 37 | Setkání písničkářů

Středa 17. 6. 19:00
Zámecký skleník
Hudba

Plná a barevná hudba na pomezí folku, swingu a šansonu v podání Rendez-fou z Jihlavy, folk-punk Švanci Aleše ze Skalice nad Svitavou a písničkář Milan Šťastný.

Rendez-fou (acoustic, Jihlava)
Tři různí lidé, tři různé názory, tři nástroje (kytara, příčná flétna, cajón), jedna velká láska k hudbě. Dle hudebního dramaturga rádia Proglas Milana Tesaře se jedná o „kapelu, která i jako duo dokáže nabídnout až neuvěřitelně plnou a barevnou hudbu na pomezí folku, swingu a šansonu. Navíc skvělou i po skladatelské i textařské stránce.“ O kvalitách této skupiny svědčí i fakt, že ve své sbírce mají řadu ocenění, například vítězství 50. ročníku Porty, cenu Rady Notování či Houpacího koně z festivalu Okolo Třeboně. Za svou debutovou desku Miniatury byli nominováni na žánrovou cenu Anděl.

Švanca Aleš aneb Hovaduo light (folk-punk, Skalice nad Svitavou)
Po hudební stránce se Hovaduo nejvíce přibližuje kalužině, ve které se míchá folk, pank a dechovka. Hovaduo je tvořeno několika členy. Většinou se však stává, že se nesejdou. A to je i tento případ. Proto tentokráte se svým smrdutým folkem nevystoupí nikdo jiný než sám malý Švanca Aleš.

Milan Šťastný (folk, Dobroslavice)
Písničky skládá už od raného dětství. Zlom přišel v roce 1990, kdy navštěvoval kytarovou školu Pepy Streichla. Od té doby začal coby písničkář vystupovat sólo, většinou v pořadech spojených s literaturou, protože jeho další zálibou je literární tvorba. Asi nejzásadnější pro něj bylo účinkování v několika pořadech známého a uznávaného recitátora a propagátora poezie Mirka Kováříka.

V případě hezkého počasí se akce koná v parku u Zámeckého skleníku.

Vstupné: dobrovolné