Pěvecký koncert k 100 letům od vzniku ČSR

Beseda brněnská a PS Janáček
Neděle 7. 10. 18:00
Sokolovna
Hudba
100Kč

Oslavte spolu s námi a s Brněnským filharmonickým sborem Beseda brněnská a Smíšeným pěveckým sborem Janáček 100 let od vzniku Československa.

Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská je nejdéle existující český sbor. Byl založen v r. 1860 skladatelem a sbormistrem Pavlem Křížkovským.
V čele sboru stál po dvanáct let Leoš Janáček. Orientoval těleso na hudbu kantátovou a oratorní a tomuto zaměření zůstal ve svém nosném repertoáru sbor věrný až do současnosti. Čestným členem spolku byl 20 let Antonín Dvořák a krátce také Bedřich Smetana. V posledních letech byli sbormistry Jan Řezníček, Jan Rozehnal a Stanislav Kummer. Od roku 2001 vede sbor Petr Kolař, profesor brněnské konzervatoře a ředitel kůru Katedrály sv. Petra a Pavla v Brně. Díky jeho činorodé a energické práci se sbor stává stálou součástí brněnského kulturního života.
Sbor má v současné době 55 aktivních členů, spolupracuje s předními dirigenty doma i v zahraničí a s řadou významných orchestrů. Má ve svém repertoáru kromě velkých oratorních děl a mší i drobnější útvary, jako moteta a písně světského a duchovního charakteru.

Smíšený pěvecký sbor Janáček za více než 50 let své činnosti nastudoval stovky sborů českých i světových autorů, absolvoval stovky vystoupení a jeho působení je v boskovickém kulturním životě nezastupitelné. Od roku 2015 jej vede Mgr. František Ostrý.

Vstupné: 100 Kč

On-line rezervace míst platí vždy 3 dny. Pokud si rezervované místo včas nezakoupíte v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77, tak rezervace propadá. Můžete si ale zde na našem webu zakoupit e-vstupenku (platba kartou) a vytisknout si vstupenku s čárovým kódem z pohodlí domova.